FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  BONARKA SKIM & SUMMER

News

BONARKA SKIM & SUMMER

Od:
Redakcja 
Data:
9 sierpnia 2021, 15:29
Ocena:
Ocena 0.00

Już od dziś mocno poślizgana impreza Bonarka Skim-&-Summer! Przed krakowskim centrum handlowym powstał 25-metrowy tor do skimboardingu, na którym w sobotę (14 sierpnia) zawodowcy rywalizować będą o punkty w światowej rangi zawodach serii European Skimboarding Cup. Tymczasem do piątku każdy może próbować swoich sił w ślizgu na desce podczas otwartych bezpłatnych warsztatów Bonarka Skim Camp.

Skimboardowy tor zlokalizowany jest na placu przed Bonarką od strony biurowców. Pod okiem profesjonalnych instruktorów chętni mogą za darmo trenować i wykonać swoje pierwsze, w pełni kontrolowane ślizgi, oraz poczuć niezwykły klimat tego sportu.

Tor jest czynny codziennie od 9 do 13 sierpnia w godz. 12:00 do 20:00. Godzinne warsztaty skimboardowe „od podstaw” rozpoczynają się o godz. 12:00 i 17:30; zaś dwugodzinne - dla bardziej zaawansowanych - o 14:30. Zapisy przyjmowane są na miejscu.

Bonarka Skim & Summer Foto: Bonarka Skim & Summer
Bonark Skim-&-Summer to także strefa chilloutu, w której serwowana jest wakacyjna muzyka. Swoje stanowiska rozstawili również partnerzy i sponsorzy imprezy: sklepy Bonarki oraz marka Seventyone – producent sprzętu i współorganizator wydarzenia.

W sobotę 14 sierpnia odbędzie się Bonarka Skim Cup – czyli zawody serii European Skimboarding Cup (Puchar Europy w skimboardingu). Jest to największy tego rodzaju cykl imprez w Europie i jeden z większych na świecie. Rywalizacja w pucharze daje zawodnikom szansę wywalczenia punktów w rankingu i zdobycia tytułu mistrza Europy. Ranga imprezy powoduje, że spodziewani są na niej najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy.

Zawodnicy startujący „pod flagą” Seventyone będą licznie reprezentowani podczas zawodów
i z pewnością odegrają w nich ważną rolę

Rozpoczynający się dziś skimboardingowy tydzień w Bonarce to prawdziwa gratka dla miłośników wodnych sportów, które z roku na rok zdobywają nowe rzesze fanów, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Początki skimboardingu datuje się na lata 20. XX wieku. Rozrywkę tę popularyzowali kalifornijscy ratownicy, którzy ślizgali się na przybrzeżnych mieliznach. Ich ówczesne amatorskie deski wykonane były nierzadko ze sklejek pochodzących z pobliskich budynków.  W Polsce skimboarding pojawił się na początku tego wieku.

Bonarka Skim & Summer Foto: Bonarka Skim & Summer
Organizatorzy wydarzenia: Bonarka Kraków, Seventyone.

Partnerzy wydarzenia: Alpine Pro, Deli Pizza, Dominium Pizza, Martes Sport, North Fish, Salomon, Smooth The Fruit, So!Coffee, Sphinx.

BONARKA I NEPI ROCKCASTLE PLC

Bonarka to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych
zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na ponad 92 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji, w tym Auchan, Media Expert, TK Maxx oraz kino Cinema City -
jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking, mogący pomieścić 3200 samochodów. Ponadto na terenie Bonarki znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot”.

Właścicielem centrum jest NEPI Rockcastle. Obiektem zarządza firma APSYS.

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności