FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Red Bull BC One Cypher na Warsaw...

News

Red Bull BC One Cypher na Warsaw Challenge

Od:
alik 
Data:
8 maja 2011, 17:36
Ocena:
Ocena 4.00
W sobotnie popołudnie, 7 maja, Mariusz Bromirski aka „Maniek” w finałowej bitwie polskiej edycji Red Bull BC One Cypher udowodnił, że jest najlepszym B-Boyem spośród 16 kandydatów do reprezentowania Polski w kolejnym etapie prestiżowych zawodów Red Bull BC One. Kolejny etap rywalizacji odbędzie się w lipcu w Stambule.

Przez całą sobotę mata do breakdance’owych zmagań była rozgrzewana przez najlepszych w Polsce B-Boyów i B-Girls. Tuż po godzinie 15.30 na scenie Parku Sowińskiego pojawili się Lilou i Cico, którzy w krótkim pokazie zaprezentowali warszawskiej publiczności swoje umiejętności. Po takiej rozgrzewce rozpoczęła się polska edycja Red Bull BC One Cypher, w której wzieło udział 16 najlepszych tancerzy. W pierwszych bitwach niestety odpadły jedyne dziewczyny w konkursie – Zofia i Maszynka. Ich umiejętności nie były w stanie przebić ruchów pozostałych tancerzy.

Red Bull BC One Cypher Foto: Red Bull BC One Cypher
Do kolejnej rundy przeszli Zyskill, Pago, Czuczu, Minigun, Yarkoo, Martin, Maniek i Sadlee. Emocjonująca walka stoczyła się między Chu Chu a MiniGunem. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebna była dogrywka. Ostatecznie sędziowie, w składzie Lilou oraz Cico z grupy Red Bull BC One All Stars oraz Freeze, rozstrzygnęli na korzyść Czu Czu. Niestety Paweł Kątny (Czu Czu) przegrał w finałowym starciu z Mańkiem – Mariuszem Bromirskim.

Red Bull BC One Cypher Poland Foto: Red Bull BC One Cypher Poland
„Od kiedy pierwszy raz usłyszałem o zawodach Red Bull BC One, zawsze marzyłem, by wziąć w nich udział. Dzisiaj moje marzenie się spełniło! Jadę do Stambułu i dam z siebie wszystko, żeby jak najlepiej reprezentować Polskę spośród innych krajów” – powiedział rozentuzjazmowany Maniek.

Red Bull BC One Cypher Foto: Red Bull BC One Cypher
W tym roku, po raz pierwszy w historii zawodów Red Bull BC One, etap eliminacji miał formę krajowych rozgrywek Red Bull BC One Cypher odbywających się w 27 krajach. W ramach polskiej edycji 16 kwietnia w Centralnym Basenie Artystycznym we wstępnej fazie eliminacji została wyłoniona 16 tancerzy, którzy 7 maja walczyli o awans do kolejnej fazy zawodów. Mariusz Bromirski aka „Maniek” oraz Tomasz Kuliś „Kleju” - który otrzymał „Dziką Kartę” od organizatorów - będą reprezentować Polskę w regionalnych kwalifikacjach Red Bull BC One zaplanowanych na lipiec w Stambule.

Mariusz Bromierski Foto: Mariusz Bromierski
Kleju był pierwszym Polakiem, który wystartował w finale zawodów Red Bull BC One. W 2010 roku walczył z najlepszymi B-Boyami świata na zawodach w Tokio. W tym roku ponownie ma szansę wystartować w finale.

Freeze Ciocio Kleju Lilou i Maniek Foto: Freeze Ciocio Kleju Lilou i Maniek
Red Bull BC One Cypher to seria tanecznych wydarzeń odbywających się w 27 krajach na całym świecie i mających na celu wyłonienie najlepszych reprezentantów poszczególnych państw. Ci spotkają się w jednych z pięciu eliminacji regionalnych organizowanych na całym świecie. Ich zwycięzcy staną do najważniejszej walki o tytuł Mistrza Świata Red Bull BC One podczas głównych zawodów w Sankt Petersburgu 26 listopada 2011.

Mariusz Bromierski Foto: Mariusz Bromierski

Dostępne w kategoriach

music sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Podobne  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności