FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Daniel Sikorski z Warszawy wygrywa...

News

Daniel Sikorski z Warszawy wygrywa Red Bull Skim It

Od:
Redakcja 
Data:
27 lipca 2021, 13:35
Ocena:
Ocena 0.00

Lato w mieście brzmi słabo? Nie w Łodzi i nie w miniony weekend. Czołówka polskiego skimboardingu zjechała się bowiem w ostatnią sobotę lipca na rynek Manufaktury, by stoczyć bój o tytuł najlepszego ridera i riderki w ślizganiu się po wodzie i streetowych przeszkodach.

24 lipca 2021 r. równo w południe wystartowała 10. edycja najbardziej odjechanych zawodów Red Bull Skim It,  są one najdłużej odbywającymi się mistrzostwami skimboardingu w Polsce. Na jubileuszową edycję zmagań przyjechali zawodnicy m.in. z Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia. Rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach – Amatorzy, Dziewczyny oraz Profesjonaliści. Event towarzyszył obchodom 598. Urodzin Łodzi. Łodzianie tłumnie zjawili się na rynku Manufaktury, aby dopingować zawodników oraz uczestniczyć w pozostałych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.

Red Bull Skim It 2021 Foto: Red Bull Skim It 2021
Red Bull Skim It to jedyne takie wydarzenie w kraju i na świecie, gdzie o zwycięstwie decydują spryt, wytrzymałość oraz wszechstronne umiejętności pływania na skimie. Eliminacje wśród profesjonalistów odbyły się w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast finał nawiązał do deskorolkowej gry w SKATE’a. Riderzy zadawali sobie nawzajem tricki do powtórzenia przez konkurenta. Jeśli nie udało im się odpłynąć sztuczki, zawodnik dostawał literę z hasła „SKIM IT” – po uzbieraniu kompletu, odpadał. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Tomek Adamski z Wrocławia. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Danielem Sikorskim a, Dawidem Dmochowskim. Po wyrównanej i długiej walce, tytuł mistrza skimboardingu trafił do Daniela. Reprezentant Warszawy, od kilku lat ocierał się o najwyższe miejsce na podium – dwa lata z rzędu (2016 i 2017r.) zajmował drugie miejsce, dlatego nie krył swojej radości, kiedy odbierał tę najważniejszą statuetkę.

Red Bull Skim It vol. 10 Foto: Red Bull Skim It vol. 10
WYNIKI:

PRO:

1. Daniel Sikorski

2. Dawid Dmochowski

3. Tomek Adamski

Podium RB Skim It vol. 10 - PRO Foto: Podium RB Skim It vol. 10 - PRO
AMATOR:

1. Michał Kopka

2. Miłosz Piechota

3. Kacper Batko

Podium RB Skim It vol. 10 - amator Foto: Podium RB Skim It vol. 10 - amator
GIRL:

1. Agata Kotlenga

2. Agata Opora

3. Marta Wiązek

Podium RB Skim It vol. 10 - dziewczyny Foto: Podium RB Skim It vol. 10 - dziewczyny
Skrzyyydeł dodawał uczestnikom Red Bull.

Sponsorami oraz partnerami wydarzenia byli: Manufaktura, VHS Village Head Snowboard, Smmash, Jungmob, BlackDots, Pakalolo, Sevetyone, kręgielnia Grakula.

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności