FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro...

News

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge 2021

Od:
Redakcja 
Data:
17 czerwca 2021, 10:17
Ocena:
Ocena 0.00
Format zawodów oraz szczegóły rejestracji

Ustawiajcie alarmy, budziki i przypomnienia – rejestracja na największe motocyklowe outdoorowe wydarzenie roku rusza już za tydzień – 23 czerwca, o godzinie 9:00. Będzie to Wasz pierwszy test na refleks, ponieważ limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 350 osób!

11-12 września czeka nas w Dąbrowie Górniczej prawdziwe motocyklowe święto – Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro.

Polska runda cyklu zrzeszającego najtrudniejsze off-roadowe wyścigi na świecie, zostanie tym samym szóstym przystankiem serii, a jej znakiem rozpoznawczym będzie ogromna różnorodność terenu, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

Jak wygląda trasa zawodów?

Głównym elementem HARD podczas Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej będzie WYTRZYMAŁOŚĆ oraz umiejętność pokonywania technicznych sekcji kamieni i krótkich podjazdów.

W skład jednej pętli wchodzić będzie aż 1 200 metrów kamieni i głazów. Biorąc pod uwagę, że podczas wyścigu głównego zawodnicy pokonają aż 6 okrążeń, da nam to ponad 7 000 metrów jazdy po samych sekcjach głazów. To tak jakby przejechać 7-kilometrowy, trudny potok!

HERO Challenge to jedyna trasa cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, która połączy ze sobą elementy najbardziej wymagających dyscyplin motocyklowych:

- sekcje Hard Enduro – krótkie, strome i techniczne (często wypełnione głazami) podjazdy,

- szybsze odcinki Enduro,

- fragmenty torów motocrossowych o twardej nawierzchni oraz z głębokim piachem,

- elementy SuperEnduro.

„Tegoroczna trasa będzie zdecydowanie bardziej wymagająca i trudniejsza, niż trasa pierwszej edycji HERO Challenge, która odbyła się w 2020 roku.

Powstaną całkowicie nowe, techniczne sekcje. Zadbamy także o to, aby w newralgicznych punktach trasa była szeroka i posiadała kilka optymalnych linii przejazdu.

Obecnie rozmawiamy również o włączeniu do trasy sypkich i wysokich hałd, które znajdują się w okolicy torów MXDG.” - powiedział Tomasz Gagat - pomysłodawca i organizator zawodów HERO Challenge.

Jak wygląda formuła zawodów?

Podczas sobotniego prologu każdy zawodnik startuje indywidualnie. Pętla liczyć będzie 15-20 minut. Uczestnicy będą mogli ją pokonać dwukrotnie, a do wyniku liczyć się będzie lepszy czas.

Wieczorny prolog w centrum miasta Dąbrowa Górnicza:

28 riderów z najlepszymi czasami zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu SuperEnduro w niesamowicie klimatycznym miejscu zlokalizowanym w sercu Dąbrowy Górniczej – Fabryce Pełnej Życia. To kompleks opuszczonych, starych fabryk w ścisłym centrum miasta, gdzie powstanie specjalnie przygotowany tor przebiegający przez byłe zakłady.

Wyścig odbędzie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu, w akompaniamencie elektryzującej muzyki. Zawodnicy będą walczyć o lepszą pozycję startową podczas niedzielnego wyścigu.

Wejście dla kibiców jest darmowe.

Niedzielny wyścig główny:

Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy zgodnie z czasami uzyskanymi w sobotnim prologu.

Poranek rozpocznie się 1,5-godzinnym wyścigiem dla pierwszej grupy, a zaraz za nim dla grupy drugiej. Na bramce startowej trzeciej, najmocniejszej grupy stanie 80 zawodników z najlepszymi czasami z prologu, którzy zmierzą się w 3-godzinnym wyścigu głównym.

Rejestracja na zawody rusza już 23 czerwca o godz. 9:00. Limit miejsc podczas zawodów wynosi jedynie 350 osób – kto pierwszy ten lepszy!

Wpisowe na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge wynosi 150 Euro, a w jego ramach zawodnicy otrzymają:

- dwa dni rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata podczas pierwszej, historycznej odsłony Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce,

- unikatową bluzę zawodów /pamiętaj, aby podczas rejestracji podać prawidłowy rozmiar bluzy/

- miejsce na namiot/kamper na paddocku obok takich teamów jak KTM, Husqvarna, Sherco czy Gas Gas – każdy uczestnik otrzyma również opaskę dla osoby towarzyszącej,

- miejsce dla motocykla w strzeżonym parku maszyn,

- dostęp do prysznicy, prądu, toalet oraz myjek dla motocykli.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów / bez licencji / jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Zawodnicy będą mogli zarejestrować się w jednej z sześciu klas startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby oraz Hobby Masters – a każdy z nich, bez względu na wybraną kategorię, otrzyma wyjątkową możliwość startu ramię w ramię ze światową czołówką tej wymagającej dyscypliny. Sława i splendor czekają już za rogiem!

Mistrzostwa Swiata FIM Hard Enduro - plakat zawodów Foto: Mistrzostwa Swiata FIM Hard Enduro - plakat zawodów
Weź udział w pierwszej, niepowtarzalnej odsłonie Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w naszym kraju i wspólnie stwórzmy historię polskiego motosportu. Niezapomniane emocje i hektolitry adrenaliny gwarantowane!

Organizator - Agencja Sport UP:  

Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro:

Dostępne w kategoriach

motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności