FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Amatorskie zawody kitesurfingowe...

News

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020

Od:
Redakcja 
Data:
14 września 2020, 16:37
Ocena:
Ocena 0.00
Druga edycja zawodów kitesurfingowych

W ostatni weekend sierpnia, w bazie Polsporty, przy molo w Juracie liczni kibice dopingowali zawodników podczas regat kitesurfingowych, odwiedzający goście startowali w wyścigach na SUP-ach (deskach z wiosłem) i zwykłych deskorolkach, a młodzież próbowała swoich sił na torze skimboardowym oraz kręciła się na deskach Spooner. Amatorskie zawody kitesurfingowe oraz towarzyszące im atrakcje to właśnie wydarzenie Kite Fest, którego dewizą jest zorganizowanie wydarzenia łączącego amatorską rywalizację sportową z aktywnym wypoczynkiem dla całej rodziny.

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020 Foto: Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020
Nad drugą edycją Kite Fest, patronat objęło Ministerstwo Sportu, a dzięki wsparciu Powiatu Puckiego nad bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe. Pierwszego dnia zawodów, w sobotę pogoda dopisała i wiatr był wystarczająco mocny by rozegrać wyścigi Twin Tip Race (TTR). Zawodnicy wzięli udział w aż czterech wyścigach na deskach dwukierunkowych i latawcach pompowanych, które są sprzętem dozwolonym w tej konkurencji.

Przy południowo-zachodnim wietrze startujący ścigali się prawie równolegle do brzegu, tworząc niesamowite widowisko. W kategorii Women Open najszybszą kitesurferką została Ewa Kaszyńska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Gołąb, stawkę zamknęła zawodniczka, która niestety nie ukończyła wyścigu (DNF) Ilona Szadejko. Wśród Panów na najwyższym stopniu podium stanął Klemens Liwski, drugie miejsce zdobył Michał Kaszyński, a brązowy medal powędrował do Jakuba Stryjewskiego.

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020 Foto: Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020
W kategorii 14-18 lat triumfował Adrian Wiśniewski, kolejny był Filip Baran, a trzecie miejsce zajął Cezary Czarnecki.

Juniorzy, czyli najmłodsi kitesurferzy byli klasyfikowani w kategorii do 13 roku życia. Złoto wśród juniorów wywalczył Maksymilian Nabzdyk, srebro zdobył Stanisław Przychodzki, a brąz Hubert Zabłocki.

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020 Foto: Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020
Po zakończonej konkurencji TTR przyszedł czas na Freestyle, czyli skoki i ewolucje w powietrzu. Amatorzy skoków byli już na wodzie, kiedy niespodziewanie zelżał wiatr, uniemożliwiając rozegranie tej konkurencji.

Jednocześnie na lądzie, na uczestników i kibiców czekało mnóstwo atrakcji i konkursów. Wśród młodych największą popularnością cieszył się tor skimboardowy oraz zawody w slalomie na deskorolkach.

Kite Fest 2020 Foto: Kite Fest 2020
Dorośli chętnie startowali w wyścigach na SUP-ach (deskach z wiosłem). Najszybciej wiosłującą uczestniczką okazała się Weronika Stasik, tuż za nią uplasowała się Magdalena Moszko i Maria Chojcan. Wśród panów pierwsze miejsce zdobył Cezary Czarnecki, Tymek Górniak dopłynął jako drugi, a Adrian Wiśniewski “deptał mu po piętach” zajmując trzecie miejsce.

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020 Foto: Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020
Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody od naszych partnerów, a wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w losowaniu sportowych gadżetów deski kitesurfingowej od firmy Nobile Kiteboarding!

Drugi dzień amatorskich zawodów Kite Fest był ciepły i bezwietrzny a atmosfera piknikowa. Uczestnicy i goście mieli szansę odpocząć na leżaczkach, skorzystać z dostępnych sportowych atrakcji oraz zapoznać się z ofertą naszych wystawców prezentujących ręcznie robioną biżuterię oraz plażową kolekcję akcesoriów i ubrań. W tak przyjemnym klimacie dobiegł końca weekend i impreza Kite Fest 2020. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku, więc teraz przyszedł czas na doskonalenie umiejętności na wodzie. Do zobaczenia w sezonie 2021!

Edit video: https://vimeo.com/455097804

Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020 Foto: Amatorskie zawody kitesurfingowe Kite Fest 2020

Dostępne w kategoriach

kiteboarding skateboarding sport

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności