FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Wojciech Bógdał Slalomowym...

News

Wojciech Bógdał Slalomowym Mistrzem Polski 2020 w motoparalotniarstwie

Od:
Redakcja 
Data:
25 sierpnia 2020, 13:53
Ocena:
Ocena 0.00

Na zakończonych właśnie VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 w motoparalotniarstwie, które odbyły się w Jutrosinie, najlepszy znów Wojciech Bógdał, broniąc zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski.

Wojciech Bógdał z Orlen Team w VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 wygrał kwalifikacje wygrywając 17 tasków z 22, zaś w finale wylatał najlepsze czasy w obu rozegranych zadaniach i tym samym po raz kolejny został Mistrzem Polski, broniąc tytuł sprzed roku. Za nim znalazł się Paweł Kozarzewski. Ostatnie miejsce do podium należało do Szymona Winklera.

- Zawody były dla mnie trudne, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa trzeba było ograniczyć przygotowania i treningi. Musiałem zupełnie zmienić swoje plany treningowe. Dopiero tu, w Jutrosinie zderzyliśmy się z rzeczywistością i zobaczyliśmy, ile rzeczy jeszcze należy poprawić przed Mistrzostwami. Na szczęście udało się skorygować błędy i z bardzo dobrym rezultatem zakończyć zawody. Taski finałowe były bardzo trudne, było w nich dużo zakrętów. W jednym z nich musieliśmy niemal latać w kółko, od czego może zakręcić się w głowie. Jestem dumny, że obroniłem tytuł mistrzowski sprzed roku. Ten rok nie rozpieszczał nas pod względem sportowych emocji i rywalizacji, dlatego cieszę się, że udało się rozegrać pierwsze zawody w tym roku. Apetyt na zwycięstwo był wielki – mówi Mistrz Polski w klasie PL1, Wojciech Bógdał.

WOJTEK BÓGDAŁ PONOWNIE MISTRZEM POLSKI W MOTOPARALOTNIARSTWIE Foto: WOJTEK BÓGDAŁ PONOWNIE MISTRZEM POLSKI W MOTOPARALOTNIARSTWIE
Zawody w Jutrosinie odbywały się w dniach 16-22 sierpnia 2020 roku nad malowniczo zlokalizowanym zalewem Jutrosińskim. W sumie zawodnicy wzięli udział w 22 taskach kwalifikacyjnych, które odbywały się o dwóch porach. Poranne zaczynały się o wschodzie słońca, a popołudniowo-wieczorne ok. 16:00 i kończyły wraz z zachodem. Podczas każdej sesji zawodnicy wykonywali zadania z tzw. task katalogu. Za 1. miejsce zawodnik otrzymał 1 pkt., za drugie - 2 pkt., za trzecie - 3 pkt. Wygrywa ten, kto zdobył najmniej punktów. Jutrosin to jedyne miejsce w Polsce przygotowane do rozgrywania zawodów slalomowych. Sesje odbywają się nad wodą, gdzie zawodnicy mogą bezpiecznie latać.

- Teraz przede mną powrót do domu i analiza występu na Mistrzostwach. A następnie rozpoczynam przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski, tym razem już klasycznych, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze. Dobry występ na tych zawodach to mój kolejny ważny w tym sezonie cel – zaznacza Wojciech Bógdał.

Wyniki:

Klasa PL1:

  1. Wojciech Bógdał
  2. Paweł Kozarzewski
  3. Szymon Winkler

Klasa PF1:

  1. Bartosz Nowicki
  2. Marcin Bernat
  3. Tomasz Walczak

Wojciech Bógdał to jeden z najbardziej utytułowanych motoparalotmiarzy w Polsce. Jest trzykrotnym Mistrzem Świata (2015, 2x2018), dwukrotnym Mistrzem Europy (2014,2017) i pięciokrotnym Mistrzem Polski (2015, 2016, 2019, 2020) w kategorii PL1 – indywidualnie. W 2015 roku został wybrany Najlepszym Sportowcem Lotniczym oraz Sportowcem 15-lecia Miasta Płocka. Za swoje osiągnięcia został wyróżniony tytułem Najlepszego Sportowca Lotniczego roku 2015 podczas 21. Balu Lotników, a podczas „Projektu 100na100” zwyciężył w międzynarodowym plebiscycie lotniczym Cumulusy 2018 w kategorii Cumulus Extreme. W 2018 roku sponsorem główny Wojtka została firma PKN Orlen.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności