FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Grzegorz Kuta zwycięzcą 9. edycji...

News

Grzegorz Kuta zwycięzcą 9. edycji zawodów Red Bull Skim It

Od:
Redakcja 
Data:
28 lipca 2020, 09:08
Ocena:
Ocena 0.00

W sobotę 25 lipca w łódzkiej Manufakturze została rozegrana już dziewiąta edycja największych i prawdopodobnie jedynych w tym roku zawodów skimboardowych w Polsce. Do zmagań stanęło ponad 20-stu zawodników m.in. z Wrocławia, Gdańska, Warszawy czy Śląska. Zwyciężył Grzegorz Kuta.

Red Bull Skim It vol. 9 Foto: Red Bull Skim It vol. 9
Od środy 22.07 do niedzieli 26.07 Rynek Włókniarek Łódzkich zamienił się w raj dla wszystkich fanów skimboardingu. Zawody Red Bull Skim It rozgrywane były w dwóch kategoriach amator i PRO. W tej pierwszej nie brakowało nowych osób, pełnych determinacji i „zajawki”. Najlepszy okazał się Kacper Batko, drugie miejsce zajął Jan Tomaszewski, a na miejscu trzecim stanął Jakub Krajanowski.

Red Bull Skim It vol. 9 Foto: Red Bull Skim It vol. 9
Aby trafić na podium w kategorii PRO potrzebne były spryt, wytrzymałość, wszechstronność pływania, a także szczypta szczęścia. Zawodnicy tej kategorii mieli bowiem utrudnione zadanie - walczyli na wylosowanej przez siebie przeszkodzie w formule „SKATE” zaczerpniętej z deskorolki. Riderzy zadawali sobie nawzajem tricki do powtórzenia przez konkurenta. Jeśli nie udało im się odpłynąć sztuczki, zawodnik dostawał literę z hasła „SKIM IT” – po uzbieraniu kompletu, odpadał. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Piotr Maciążek z Łodzi. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Michałem Puchalskim, Dawidem Dmochowskim oraz Grzegorzem Kutą. Grzegorz nie miał sobie równych. Dzięki technicznym trickom i konsekwencji ich wykonywania rozłożył swoich przeciwników na łopatki, co pozwoliło mu zdobyć pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza Red Bull Skim It vol. 9, tracąc przy tym tylko 1 literkę.

Red Bull Skim It vol. 9 Foto: Red Bull Skim It vol. 9
Oprócz sobotnich zawodów dla bardziej doświadczonych zawodników, w piątek do walki na wodzie mogli stanąć młodsi sportowcy (do 16 r.ż.) podczas VHS Skim’ek Contest. Natomiast w pozostałe dni tor był dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych - dodatkowo można było skorzystać z pomocy instruktorów ze szkółki VHS - Village Head Skimboard.

WYNIKI
PRO:

  1. Grzegorz Kuta
  2. Michał Puchalski
  3. Dawid Dmochowski

Red Bull Skim It vol. 9 - podium amatorzy Foto: Red Bull Skim It vol. 9 - podium amatorzy
AMATOR:

  1. Kacper Batko
  2. Jan Tomaszewski
  3. Jakub Krajanowski

Red Bull Skim It vol. 9 - podium PRO Foto: Red Bull Skim It vol. 9 - podium PRO
KOBIETY:

  1. Agata Opora
  2. Maja Juncewicz

Red Bull Skim It vol. 9 - podium dziewczyny Foto: Red Bull Skim It vol. 9 - podium dziewczyny
Sponsorzy nagród: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Black Dots Apparel, Gagaboo, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, SeventyOne, BerryCare, Galante Towary oraz restauracja Sphinx w Manufakturze.

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Podobne  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności