FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód

News

OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód

Od:
Redakcja 
Data:
15 stycznia 2020, 14:07
Ocena:
Ocena 0.00
Jibbing przejmuje dwunastego OSCYPa

Tegoroczny projekt snowparku na zawody OSCYP Snowboard Contest będzie zdominowany przez elementy jibbingowe. Odpowiadając na zapotrzebowanie na większą ilości ulicznych przeszkód, twórcy dwunastego w historii OSCYPowego toru, Park Pirates skupili się na umożliwieniu wykonywania trudniejszych trików z ulicznego repertuaru stylu jazdy.

Projekty przeszkód tworzonych na każdą edycję OSCYPa każdego roku,  z powodu kreatywnego podejścia do tematu, wywołują sporo emocji wśród fanów snowboardingu. Jednak w tym roku Park Pirates, zespół projektantów śnieżnych figur, zaproponował mniej wszechstronne ustawienie, ale za to skupiające się na jednej dziedzinie.

OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód Foto: OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód
OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód Foto: OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód
„Od kilku sezonów otrzymywaliśmy sygnały od zawodników, że chcieliby pokazać swoje umiejętności w jibbingu niż w big airze,” tłumaczy Rafał Wielgus, współorganizator OSCYP Snowboard Contest. „Z tego powodu postanowiliśmy w tym roku zrezygnować z typowych trików na skoczni i skupić się w pełni na jibbinu, czyli bardziej ulicznej jeździe na desce”.

OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód Foto: OSCYP 2020 - wizualizacje przeszkód
Nie jest tajemnicą, że polscy zawodnicy, z racji trudnego dostępu do odpowiedniej infrastruktury, najwyższy poziom reprezentują właśnie w jibbingu. Wychodząc na przeciw tej sytuacji, OSCYP w tym roku skupi się jedynie na odwzorowaniu miejscówek streetowych, aby móc pokazać pełny zakres możliwości uczestników konkursu. Najwięcej emocji budzi zakrzywiona poręcz przy setupie ze schodami. Przeszkoda wydaje się być idealna dla takich profesjonalistów jak Wojtek Pawlusiak, który ostatnio potwierdził swój udział w dwunastej edycji OSCYPa. Park Pirates zapowiedzieli także inne niespodzianki.

OSCYP Snowboard Contest 2020 Foto: OSCYP Snowboard Contest 2020
Zapraszamy do śledzenia oficjalnych profili social media, na których publikowane są bieżące informacje na temat zawodów.

Facebook: http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest
Instagram: @oscypcontest

Dostępne w kategoriach

snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności