FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Miejsca >  GOJump - hala z parkiem trampolin -...

Miejsca

GOJump - hala z parkiem trampolin - Wrocław


Od:
Redakcja
Data:
26 kwietnia 2016, 11:55
Ocena:
Ocena 0.00
Jana Długosza 59-75 , Wrocław

GO*POW - festiwal snowboardowy, 18-19 listopada - Wrocław
Wrocław może się już śmiało chwalić, że będzie miał zdecydowanie największy w Polsce, i jeden z większych w Europie, park trampolin. GOjump wystartuje już niedługo przy ul. Długosza 59-75. Na 3500 m kw. do dyspozycji będą: największa w Polsce strefa trampolin, ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe i wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, rampa do ćwiczenia skoków na snowboardzie, nartach i rowerach oraz strefa fitness. Najlepsi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo gości, a także nauczą nowych ewolucji akrobatycznych i cyrkowych. Po zabawie będzie można odpocząć w wygodnym barze przy najlepszej kawie w mieście.

DLACZEGO WROCŁAW?

– Wrocławianie to ludzie z pasjami. Jeżdżą na rowerach, deskach snowboardowych, pływają na wake’u. Mimo to w mieście wciąż jest mało miejsc, w których można uprawiać sport lub po prostu bezpiecznie się wyszaleć. I choć powstaje ich coraz więcej, co cieszy, my chcemy zbudować przestrzeń, na której w jednym miejscu wrocławianie znajdą najwięcej form atrakcji – przyznaje Kamil Cieśluk, pomysłodawca GOjump.

Co znajdziemy w środku?

STREFA TRAMPOLIN REKREACYJNYCH

Arena Główna – ponad 750 m kw. trampolin poziomych i skośnych, urozmaiconych specjalnymi boxami do ćwiczenia skoków oraz podwieszonymi pod sufitem przeszkodami. Tutaj bawić się może każdy od 4. roku życia – rodzice z dziećmi, młodzież szkolna, studenci, grupy przyjaciół.

Strefa Zbijaka (Dodgeball) – ręka do góry, kto nie grał w zbijaka? Umawiacie się ze znajomymi, dostajecie miękką piłkę i w podskokach, zaprzeczając prawom grawitacji, zbijacie się nawzajem. Dodgeball to po prostu seria zbić i uników na trampolinach. Każdy ma szanse zdominować arenę. Jeśli nie siłą, to gibkością. Jeżeli nie szybkością, to taktyką. Możliwości jest mnóstwo. A zwycięzca jeden!

Strefa Wsadów do Kosza – jeśli ktoś ogląda zawodowych koszykarzy, którzy dosłownie wsadzają piłkę do kosza, to teraz może poczuć tę moc. Wybijasz się z trampoliny, skaczesz na dwa metry lub wyżej i piłka ląduje w koszu! Będą tu trzy kosze na rożnych wysokościach, dla dużych i małych jumperów.

Strefa skoków na poduchę pneumatyczną – GOjump to jedyne miejsce w Polsce z tak urozmaiconą strefą trampolin, z których można bezpiecznie lądować na ogromnej (ponad 70 m kw.) dmuchanej poduszce. Ścieżki trampolinowe, wieża do skoków, trampolina diagonalna – to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie Państwo w tej strefie. Poduszka ma 1,70 metra grubości i zapewnia pełne bezpieczeństwo dla osób, które na niej lądują.

Ogromny Basen wypełniony gąbkami: z równoważnią, slackline, trickline oraz minirampami do skoków – wyzwaniem jest, aby utrzymać równowagę i przejść po taśmie, ale w razie pomyłki, gdy spadniemy, to nic się nie stanie, gąbki zamortyzują upadek.

GOjump - największa w Polsce hala z parkiem trampolin Foto: GOjump - największa w Polsce hala z parkiem trampolin

STREFA FREESTYLE

To jedyna na Dolnym Śląsku rampa do skoków na snowboardzie, nartach, rolkach, deskorolkach, rowerach. Najazdy i kickery o dwóch wysokościach pozwolą na trening ewolucji początkującym i zaawansowanym riderom. Bezpieczeństwo zapewni specjalny sprzęt do skoków oraz ogromna, dwuwarstwowa dmuchana poducha.

MegaTrampa – największa trampolina w Polsce: aż 37 m kw. Oprócz klasycznych skoków, można na niej ćwiczyć na specjalnych deskach, dzięki którym będzie można imitować ewolucje na snowboardzie, kiteboardzie czy wake’u.

STREFA AKROBATYCZNA

W specjalnie zaprojektowanej strefie będą prowadzone zajęcia pod szyldem Akademia GOjump. Wysokiej klasy wyposażenie: podłoga gimnastyczna, lustra, drabinki, przyrządy do ćwiczenia akrobatki, ścieżka airtrack pozwolą na bezpieczny trening dzieci i dorosłych, amatorów i tych bardziej zaawansowanych

Docelowo zainstalowane też będą trampoliny sportowe, które różnią się od tych rekreacyjnych m.in. siłą napięcia. Skoczek wybija się wówczas naprawdę wysoko i musi panować nad ułożeniem ciała w powietrzu.

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

Wszystkie instalacje w parku GOjump są dostarczone przez certyfikowanych producentów, wykonane na zamówienie – w europejskim standardzie.

– Nie interesowały nas chińskie rozwiązania. Wiedzieliśmy, że najważniejsze będą dla nas bezpieczeństwo i jakość. Wszystko jest precyzyjnie zamontowane i dopasowane tak, żeby minimalizować ryzyko kontuzji. A to ważne szczególnie wówczas, gdy z wielu atrakcji korzystać będą dzieci. Oczywiście wszystkie twarde elementy zabezpieczone są specjalnymi materacami – mówi Kamil Cieśluk.

Ponadto trampoliny są podwójnie zabezpieczone – to wciąż rzadkość w Polsce, pod matą trampolinową jest dodatkowa siatka.

SKOKI NA TAMPOLINACH W CAŁEJ EUROPIE ROBIĄ FURORĘ

Trampoliny robią teraz furorę i są polecane nie tylko miłośnikom ekstremalnych wrażeń, ale także osobom z wadami postawy, tym dbającym o linię oraz wszystkim, którzy chcą się po prostu poruszać. W czasie godzinnej zabawy można spalić nawet 800 kalorii, a przy okazji wzmacniamy serce, poprawiamy krążenie i rozluźniamy mięśnie. To również zastrzyk endorfiny (hormonu szczęścia) i przyjemna metoda na korygowanie wad postawy, wzmocnienie mięśni szyi i pleców, co ma szczególne znaczenie dla osób pracujących w biurze. Z kolei dla najmłodszych, poza frajdą, to zachęta do aktywności fizycznej.

Wystarczy przebrać się w wygodny strój, założyć antypoślizgowe skarpetki i już można wybierać ulubiony sposób zabawy. W miarę kolejnych skoków pojawia się coraz więcej wyzwań: koordynacja nóg, balans ciałem w powietrzu. W końcu przychodzi też czas na pierwsze salto.

Organizatorzy zapewniają, że spróbować może każdy: – Tu nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami, nastolatków, dorosłych, którzy chcą się zabawić lub wzmocnić mięśnie całego ciała i nieźle się zmęczyć oraz ludzi, którzy chcą szlifować formę na deskach, rowerach i rolkach. Można u nas trenować cały rok zaawansowane ewolucje, które później łatwo przenieść na wodę czy śnieg. W małych obiektach prędzej czy później skoki mogą się znudzić, ale nie u nas – atrakcji jest mnóstwo i dużo czasu upłynie, zanim ktoś spróbuje wszystkiego – mówi Kamil Cieśluk.

Wydarzenia

  • Go*pow Snowboard Festival 2016
    lis 18
    Go*pow Snowboard Festival 2016 Nadciąga zima, więc wracamy do Was z czwartą edycją GO*POW all about snow - wyjątkowego festiwalu snowboardowego. W tym roku będą nowe filmy, warsztaty, konkursy, niespodzianki i... Data wydarzenia: od 18 listopada 2016 do 19 listopada 2016 Od: Redakcja więcej

Dostępne w kategoriach

sport

TekstyGaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: GOJump - hala z parkiem trampolin - Wrocław

Sprawdź jak dojechać  

Sprawdź jak dojechać Wprowadź skąd rozpoczniesz podróż

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności