FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Miejsca >  Zell am See

Miejsca

Zell am See


Od:
pawelec
Data:
16 listopada 2011, 15:34
Ocena:
Ocena 0.00
Zell am See , Austria


Gus Kenworthy
Europa Sportregion, to jeden z najlepszych i najbardziej urozmaiconych regionów sportów zimowych w Austrii. Obejmuje on 3 ośrodki narciarskie: Kaprun z lodowcem Kitzsteinhorn, Zell am See oraz Maiskogel. W sumie czeka na Was 138 km tras, obsługiwanych przez ponad 50 wyciągów i kolejek! Tereny zjazdowe są bardzo zróżnicowane, (znajduje się tu 57 km tras niebieskich, 49 km czerwonych oraz 32 km czarnych). Dzięki temu zarówno początkujący jak i zaawansowani riderzy znajdą stoki odpowiednie dla siebie. Europa Sport Region jest również rajem dla amatorów freestyle’u. Znajduje się tu kilka snowparków o różnych stopniach trudności.
Śnieg w Europ Sportregion jest pewny! Ośnieżone i świetnie przygotowane trasy gwarantuje nowoczesny system zaśnieżania. Na lodowcu Kitzsteinhorn, który mierzy ponad 3200 m n.p.m., panują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych przez cały rok.

Snowpark
Jest ich tu aż pięć! Trzy snowparki ulokowane są na stokach Kitzsteinhorn. Jeden z nich czynny jest przez cały rok (Glacier Park), natomiast pozostałe dwa – Central Park oraz Easy Park są perfekcyjnie przygotowywane z nadejściem zimy. Znawcom tematu wystarczy informacja, że parki na Kitzsteinhorn przygotowuje ekipa QParks (jedni z najlepszych shaperów w Europie!) Kolejny snowpark znajduje się na stokach Maiskogel. Dla miłośników jibbingu oraz tych, którym nie wystarcza jazda do zachodu słońca, stworzono Railgarden Lechnerberg, który usytuowany jest w centrum Kaprun.

Wydarzenia

  • Austrian Freeski Open 2012
    mar 7
    Austrian Freeski Open 2012 W tym roku Austrian Freeski Open odbędzie się po raz dziesiąty, jest to najstarsza tego typu impreza w Austrii. Pierwsze AFO odbyło się w styczniu 2003. Zapisy na tegoroczną edycje... Data wydarzenia: od 7 marca 2012 do 11 marca 2012 Od: pablo więcej

Dostępne w kategoriach

snow snowboarding sport

TekstyGaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: Zell am See

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności