FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Konkursy >  Wyniki konkursów >  Na deskę wiosną? Najlepiej...

Wyniki konkursów

Na deskę wiosną? Najlepiej podczas SnowJam w Szpindlerowym Młynie

Od:
Redakcja 
Data:
22 marca 2017, 14:02
Ocena:
Ocena 0.00

Wiosna przez wielu uważana jest za najlepszą porę roku do jazdy na wszelkich zimowych sprzętach. Dni są dłuższe, słońce świeci mocniej, a gdy wybierzemy odpowiedni ośrodek zimowy z dobrym system naśnieżania, śniegu z pewnością nie zabraknie.

Na wiosenne narty i snowboard zapraszamy w najbliższy weekend 24-26 marca w Karkonosze do ośrodka w Szpindlerowym Młynie, gdzie odbędą się prestiżowe zawody „ Audi Snow Jam” zaliczane do pucharu świata w snowboardzie.

Audi Snow Jam Foto: Audi Snow Jam
Za oknem piękna pogoda, słońce, ciepło, zewsząd dopada na zieleń. Czy to oznacza, że mamy już schować narty i deski snowboardowe w garażu? Nic bardziej mylnego! Wcale nie musimy jechać tysiąca kilometrów i wydawać worka pieniędzy… Okazja czeka już w Karkonoszach, tuż za naszą granicą. Zapraszamy Was do „zimowej stolicy Czech”, która zachwyci niezwykłym urokiem górskiego kurortu, jakiego nie znajdziecie nigdzie w Polsce - 25 km tras zjazdowych, kilkanaście wyciągów, perfekcyjna organizacja skibusów dowożących narciarzy do wybranych terenów narciarskich.

Zimowa stolica

Już sam wjazd do miasteczka potwierdza, że zbliżamy się do „górskiej stolicy Czech”. Szeroka droga biegnie wzdłuż Łaby, która głęboką na kilkaset metrów doliną wije się, bystro spada po kamieniach, a miejscami prawie dotyka szosy. Porośnięte świerkami zbocza czasami rozszerzają się w małe kotlinki, w których w bajkowej scenerii leżą maleńkie osady z domkami, pokryte ciężkim białym puchem. W innych miejscach dolina zwęża się tak bardzo, że rzeka i szosa to prawie jedno, tworząc malownicze przełomy.

W dodatku naprawdę jest tu gdzie pojeździć. Dwa główne tereny narciarskie to Svatý Petr i Medvědín, między którymi kursuje darmowy skibus. Na początek lepiej wybrać się na położony teren Svatý Petr bliżej centrum. Na początek najlepiej wjechać kanapą na Pláň. Zaczynająca się tu trasa „Turystyczna” (nr 2) to piękny, prawie trzykilometrowy zjazd, wśród lasów, z widokami na miasteczko i jego górskie otoczenie. Potem można już pojechać na Hromovkę, gdzie trasy są nieco trudniejsze. A na deser czarne trasy slalomowe na stokach Stoha.

Medvědín jako teren narciarski jest nieco mniejszy, ale jako góra – wyższy i bardziej wymagający. Jest tu też jedna niebieska trasa, wiodąca głównie lekko nachyloną drogą stokową, ale piękniejsze są czerwone trasy wiodące równolegle do trasy kolejki krzesełkowej. W ogóle, wierzchołek Medvědína, przy pięknej pogodzie i dobrej widoczności, dostarcza wrażeń, jakich nie można doznać w żadnym innym ośrodku zimowym w Czechach.

Audi Snow Jam – FIS Snowboard World Cup 22-26 marca 2017

“To jedna z najlepszych snowboardowych imprez w Europie. W zeszłym roku przez weekend odwiedziło nas 10 000 fanów, którzy świetnie się bawili i przy okazji korzystali z uroków ośrodka” – zachwala Rene Hrones z ośrodka w Szpindlerowym Młynie – „Dzięki kooperacji między czeskim związkiem snowboardowym, naszym ośrodkiem i partnerami biznesowymi udaje nam się przyciągnąć wielkie gwiazdy i stworzyć niezwykłe widowisko z finałowym konkursem tricków Big Air”. – dodaje.

Audi Snow Jam Foto: Audi Snow Jam
W tym roku na finał światowego pucharu freestyle w snowboardzie do Szpindlerowego Młyna przyjedzie 60 mężczyzn i 30 kobiet, którzy powalczą o nagrodą 1 200 000 KCz oraz punkty do kwalifikacji olimpijskich. - Zawody rozpoczynamy 22 marca a finał zaplanowany jest na 25 marca, w sobotę. To będzie wielkie show – przekonuje Čeněk Jílek, dyrektor ośrodka.

Audi Snowjam 2017 Foto: Audi Snowjam 2017
Wstęp na zawody i imprezę jest bezpłatny, a przy okazji można zakupić skipass i pojeździć w ośrodku, bo warunki w Szpindlerowym Młynie znakomite. Zapraszamy serdecznie fanów sportu i dobrej zabawy z Polski.”

Skipassy można też było wygrać u nas!

W naszym konkursie pytaliśmy w jakiej konkurencji zostaną rozegrane zawody SNB FIS Pucharu Świata na Snow Jam 2017?

Odpowiedź to oczywiście Slopestyle.

Znał ją kaper97 i on otrzymuje od nas skipassy, gratulujemy!

Video z zeszłorocznej imprezy autorstwa kolektywu „Brudne Południe”:


Program finałowych zawodów Audi Snow Jam

Sobota 25.3.2017 Półfinały i Finały FIS Snowboard World Cup

Miejsce: Sv Petr/ SkiAreal Spindleruv Mlyn

  • Godz.  09:30 – 11:30 Półfinały kobiet i mężczyzn
  • 13:00    – 15:20  Finał kobiet i mężczyzn
  • 15:30    - Dekoracja zwycięzców                                            
  • 18:50    – 19:50 Snicker BEST TRICK (Big  air)
  • Od 20.00  SNOW JAM Party/ Live Music on stage

Więcej informacji: www.skiareal.cz I www.snowjam.cz

Zdjęcia/Video: www.SnowJam.cz ;  www.skiareal.cz 

Autor: Wojciech Majeran/skisherpa

Audi Snow Jam Foto: Audi Snow Jam

W jakiej konkurencji będą rozgrywane zawody SNB FIS Pucharu Świata na Snow Jam 2017?

Dostępne w kategoriach

snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności