FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Multimedia >  Foto >  Mistrzostwa Polski Four Cross 2010

Foto

Mistrzostwa Polski Four Cross 2010


W tym roku, najważniejsza w Polsce four crossowa impreza sezonu odbędzie się w Rybniku na torze Wiśniowiec. Już 10 Lipca zawodnicy staną do walki o tytuł Mistrza Polski 4X 2010! Będą to... więcej
W tym roku, najważniejsza w Polsce four crossowa impreza sezonu odbędzie się w Rybniku na torze Wiśniowiec. Już 10 Lipca zawodnicy staną do walki o tytuł Mistrza Polski 4X 2010! Będą to również pierwsze w tym roku zawody rozegrane zgodnie z nowym regulaminem four cross gwarantującym zawodnikom większą ilość wyścigów dzięki tak zwanemu "czeskiemu systemowi"

Na Wiśniowcu trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Ułatwiony został m.in najazd na "prosekcję" na końcu toru (zniknęła pierwsza hopa sekcji), oraz zostały poszerzone niektóre fragmenty trasy, co powinno jeszcze bardziej uatrakcyjnić zawody. Poszczególne czwórki rowerzystów będą miały do pokonania szereg przeszkód o różnej skali trudności, począwszy od prostych muldek aż po ośmiometrowe hopy. Wszystkie zmiany mają zapewnić zawodnikom jak najbardziej wyrównaną walkę od startu do mety, a kibicom fantastyczne widowisko.

Tak się złożyło, że w tym roku jest to pierwsza impreza four crossowa rozgrywana w krajowym gronie, ciężko, więc wskazać faworytów tegorocznych zawodów. To także pierwsza impreza rozgrywana według nowego regulaminu. Zmiany są istotne - każdy zawodnik przejedzie dwie czasówki i według najlepszego z uzyskanych czasów zakwalifikuje się do danej czwórki, w której przejedzie trzy wyścigi. Następnie odpowiednia ilość zawodników z najwyższą ilością punktów awansuje do fazy pucharowej.
Co istotne, zawody zostaną rozegrane w kategoriach Elita, Junior oraz Open (bez licencji).

Prócz wyścigów nie zabraknie też innych atrakcji takich jak Dirt Jam, czy rolkowe zawody na skateparku. Widzowie oczywiście będą mogli podczas podziwiania zmagań zawodników kupić coś do jedzenia, do picia i w miłej atmosferze spędzić sobotni dzień.

10 Lipca będzie, więc wielkim dniem emocjonujących zmagań najlepszych zawodników z całego kraju! Z pewnością nie zabraknie fascynujących wyścigów i niespodziewanych rozstrzygnięć! Szykuje się świetna zabawa od samego rana. Serdecznie zapraszamy!
Mistrzostwa Polski Four Cross 2010

Dostępne w kategoriach

bike bmx inline mtb skate sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności