FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - pawelec

Lublin Off The Track 2010

Od:
pawelec 
Data:
6 lipca 2010, 22:46
Ocena:
Ocena 4.00
Szymon "Szaman" Godziek zwycięża w Dircie i Slopestyle'u! Bravo Robert Kulesza! Niska frekwencja i słaby poziom naszych zawodników w BMX Racing.

Wakacje ruszyły z przytupem, a na początek mieliśmy otwarcie bike parku w Lublinie. Tu na kilkunastu hektarach mamy wielkie dirty, kawał slope style'u i tor BMX'owy. Zacznę od wrażenia jakie to wszystko robi. Jedzie się jakąś dróżką na kompletne zadupie, po bokach linia kolejowa, a w tle komin w paski. Nagle skręt w bramę i zaczyna się zupełnie inny rowerowy świat. Super parking, a za nim piękna rowerowa infrastruktura. Z boku jakaś sporna buda z kawałem ziemi, której nie chcą oddać miejscowi działkowcy, czyli wiemy już na 100%, że jesteśmy w Polsce, mimo, że tor BMX'owy wygląda jak z amerykańskiego filmu.

O tym miejscu trzeba powiedzieć słów kilka. Drugiego takiego toru w naszym smętnym kraju niema. Oczywiście pełen respekt dla Tomaszowa Lubelskiego i jego BMX'owej działalności, ale w Lublinie jest inna liga. Extraklasa! Spokojnie można tu rozegrać zawody rangi europejskiej, albo nawet światowej. Wszystko jak być powinno, wielkie betonowe bandy pokryte tartanem, sekcja pro z wielkimi dziurami, bramka startowa na fajnej górce i... I tak powinno być w każdym powiatowym mieście w Polsce! Ten olimpijski, w końcu, sport działacze 40 milionowego kraju niestety mają głęboko w anusie, a taka na przykład Łotwa mająca 2,5 mln ludności może się poszczycić liderem Pucharu Świata. Miejmy nadzieję, że dzięki postawie lubelskich działaczy naszej narodowej federacji, BMX w województwie choćby lubelskim zacznie się rozwijać konkretnie. Mało konkretni byli za to zawodnicy, których przyjechało naprawdę mało.

Dużo się mówi o starcie naszych zawodników BMX'owych na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Niestety przy takim podejściu nasi „profesjonaliści" będą mogli Strombergsowi wyczyścić łańcuch na olimpiadzie. Bezkonkurencyjny był Robert Kulesza, na którego styl miło było patrzeć. Nic nie ujeździł za to znany gwiazdor Rafał Polichnowski, kilka razy efektownie wyglebił. W młodszych kategoriach wyróżniał się Mateusz Zwolak, brat słynnego zawodnika 4X Jakuba Zwolaka. Mimo, że kategorie juniorskie startowały razem, on objechał wszystkich i wygrywał każdy bieg.

Po racingu nastąpiła część freestylowa. Tu pierwsze szlifu miał przejść tor do slope style'u i dirty. Start do slope'a otwierał wielki drop, który niejednemu siadł na psychikę. Zawodnicy jechali najpierw linię z mniejszego dropa, nazywaną „małą", by następnie przejść na „dużą". Dobrze pokazał się tu „Papież" i Tomas Zejda. Niestety Damianowi Sirskiemu odnowiła się kontuzja kolana i nie mógł startować. Wszystko wyjaśnił „Szaman" robiąc na „Kołysce" backflipa do środka, a frontflipa na zewnątrz. Pozamiatane!

Dirty też miały kilka linii oraz wiele możliwości. Do zawodów wykorzystano jednak te najbardziej widowiskowe. Wyróżniał się oczywiście „Szaman", „Maro" i „Papież". Po głównych zawodach rozegrano Best Trick, gdzie do wygrania była deska od Hasan Skimboards. Większość zawodników urządziła sobie święto kaszany, a jedyny sprawę poważnie potraktował i to on wygrał.

Na koniec słów kilka o nagrodach, bo jest o czym pisać. Zwycięzca slope style'u wyjechał bogatszy o 1500 jendostek monetarnych zjednoczonej Europy. Najlepszy dirtowiec otrzymał 1500 polskich zetów. No i mamy pierwszy w Polsce bike park z prawdziwego zdarzenia! Zobaczyliśmy naprawdę wysoki poziom lotów w dziedzinach freestylowych i kompletną olewkę pierwszego prawdziwego toru BMX w Polsce, ze strony rodzimych zawodników, Nie mogli wpaść, bo dyskutowali na forum, kto wystartuje w Londynie. Miejmy nadzieję, że MP BMX, które odbędą się w sierpniu przyciągną większą grupę prawdziwych riderów.

Relacja: Mateusz "Rudy" Kubiak - Freestyle.pl

Wyniki:

Dirt

 1. Szymon Godziek
 2. Marek Łebek
 3. Bartek Obukowicz
 4. Mateusz Szewczuk
 5. Piotr Krajewski
 6. Dawid Godziek
 7. Karol Pełka
 8. Paweł Turno
 9. Łukasz Koper
 10. Bartek Nieścior
 11. Olek Bulski
 12. Piotr Dec
 13. Damian Sulej

Slopestyle

 1. Szymon Godziek
 2. Bartek Obukowicz
 3. Tomas Zejda
 4. Jan Netrual
 5. Marek Łebek
 6. Dawid Godziek
 7. Mateusz Szewczuk
 8. Paweł Turno

BMX Racing #3 PP

Elita

 1. Robert Kulesza
 2. Bartek Giemza
 3. Maciek Chmiel
 4. Jakub Zwolak
 5. Rafał Wawrzusiszyn
 6. Rafał Polichnowski

Junior

 1. Marcin Stefaniuk

Junior Młodszy

 1. Mateusz Zwolak
 2. Krzysztof Buczek

Młodzik

 1. Jan Linkert
 2. Adam Oczko

Dostępne w kategoriach

bike bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel siępawelec - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności