FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Peter Parker

Regał na zamówienie

Od:
Peter Parker 
Data:
23 grudnia 2021, 16:00
Ocena:
Ocena 0.00
Regały, loftowe, drewniane, metalowe, na wymiar, na zamówienie.

Meble na zamówienie.

Jestem osobą, lubiącą chodzić po różnych sklepach. Jak wiadomo kobieta, lubi chodzić tam gdzie są najczęściej sklepy odzieżowe, sklepy obuwnicze, lub też z galanterią skórzaną.

Ale nie unikam również od sklepów z meblami oraz artykułami do dekoracji wnętrz.

Jak do tej pory, były to przeważnie, a w sumie, to najczęściej duże, znane sklepy meblowe, w których można było kupić stoły, stoliki, krzesła, regały, komody,  ale ich jakość nie była wysoka, a i kolejnym minusem takich sklepów jest także powtarzalność. I może się na przykład wydarzyć, że idziemy do znajomych, wchodzimy do salonu, a tam w części jadalnej stół drewniany, dokładnie taki sam, jak sobie kupiliśmy. I co wtedy..? Oczywiście, udajemy, że super, że miło nam, że mamy taki sam gust, ale tak na serio, to dla kobiety jest to tak, jakby inna kobieta, na tej samej imprezie, miała właśnie taką samą sukienkę jak ja.

Ale dziś, zupełnie przypadkiem, dla zabicia czasu, zamierzałam przejść się do sklepu, który nie znajdował się ani w galerii, ani w jakimś kompleksie handlowym, tylko po prostu przy głównej trasie. Myślałam, że nic ciekawego tam nie będzie, szybko jednak zmieniłam zdanie. Po wejściu człowiek może oniemieć z wrażenia.

Jakie tam były piękne meble loftowe. Ogólnie, gdyby określić je jakimś stylem, to powiedziałabym, że znajdowały się tam głównie meble industrialne. Ale na przykład stół drewniany, który bardzo przykuł moją uwagę, mógłby być uważany zarówno za stół industrialny, jak i także z powodzeniem mógł być uznany za stół rustykalny. Był wykonany z drewna. Ale nie były to cienkie deski drewniane, jak w znanym, popularnym, szwedzkim sklepie.

Ten stół rustykalny był bardzo solidny, masywny, z grubych belek, na grubych nogach. Był naprawdę piękny i solidny. Taki stół niewątpliwie posłuży nie tylko jednemu pokoleniu. Niesamowite było to, jak przez odpowiednią obróbkę i impregnacje, było wydobyte piękno naturalnego drewna.

Dowiedziałam się od pracownika sklepu, że ten stół drewniany jest najpierw uszlachetniany poprzez piaskowanie, a następnie maluje się go olejem do drewna. Były też stoły, które miały drewniany blat, ale ich nogi były z grubych metalowych kątowników. Wyglądało to niebywale interesująco. Stół z metalowymi nogami wygląda, jak typowy stół industrialny. Te stoły z metalowymi nogami występowały w dwóch wersjach kolorystycznych, że tak powiem.

Jedne nogi były srebrne, jak metal, ale drugi stół miał nogi jakby zostały skorodowane. I ten stół był moim faworytem. Widziałam taki pierwszy raz w życiu. Oprócz stołów, były tam także inne meble industrialne, takie, jak stoliki kawowe. W mój gust bardzo wpasował się stolik kawowy, który miał blat z drewna, w ramie metalowej i był na trzech metalowych kółkach. Ten stolik kawowy wyglądał tak, jakby go ktoś przeniósł do teraźniejszości, z czasów, gdy żył Albert Einstein.

Były też mniej wyszukane stoliki kawowe, które z kolei zachwycały swoją prostotą, bo wyglądały jak zwyczajny stół drewniany, tylko rozmiarów stolika kawowego. Była też bardzo ciekawa półka/ stolik, bo zastosowanie tego mebla może być dowolne, ze względu na jego wygląd. A wyglądał jak stary, drewniany kufer. Miał w niektórych miejscach napisy i pieczątki i jego wieko się otwierało, co daje możliwość traktowania tego stolika również jako półki na różne drobne rzeczy.

Bardzo spodobał mi się taki Regał na zamówienie.  Był cudowny. Była te w tym sklepie bardzo fajna półka pod sprzęt rtv. Była zrobiona z drewna z palet. Kiedyś o takich meblach moje wyobrażenie było takie, że jakiś stolarz położy na siebie dwie palety, przymocuje je, pomaluje i jest półka. Ale pan sprzedawca wyprowadził mnie z błędu. Otóż takie półki z palet są robione w sposób taki, że paleta jest rozkładana na poszczególne elementy, te elementy są szlifowane na gładko i dopiero po wyszlifowaniu składane na nowo w półkę, lub stolik, a następnie malowane. I w sumie jak najbardziej, to ma sens, bo palety w swej pierwotnej formie, służą do transportu różnego towaru, który jest na nich układany i to drewno jest szorstkie i ma drzazgi. Więc takie meble, gdyby były robione z palet, ale bez obróbki odpowiedniej, byłyby niebezpieczne dla ludzi, a przede wszystkim małych dzieci

Oprócz mebli industrialnych, w tym sklepie znajdowały się inne artykuły, jak lampy industrialne, wieszaki, świeczniki, półki, regały drewniane, a także lustra w drewnianych ramach i obrazy

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięPeter Parker - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności