FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - EliaszNowak

Najlepsze i najgorsze: relacje Australii z hazardem

Od:
EliaszNowak 
Data:
8 sierpnia 2019, 16:10
Ocena:
Ocena 0.00
Według Australian Gambling Statistics 2016-2017, przeciętni australijscy gracze online wydają około 1,250 USD na hazard rocznie. Nic dziwnego, że Australia jest uważana za światową stolicę hazardu. Dla porównania, podczas gdy USA znane są z Las Vegas, miasta kasyn, przeciętny amerykański gracz wydaje około 500 dolarów na hazard rocznie.

Statystyki pokazują również, że łączne wydatki na hazard w Australii wynoszą 23,7 mld USD, a całkowity obrót hazardem - 208,6 mld USD. Co ciekawe, natychmiastowe zdrapki są jedną z najpopularniejszych gier hazardowych w Australii. Ponad 22% australijskich graczy gra w zdrapki. Jednocześnie gracze na zdrapkę wydają najmniej na hazard - około 250 USD rocznie. Mówiąc inaczej, gracze, którzy stawiają na wyścigi, wydają około 1300 USD rocznie, ci, którzy grają w kasynowe gry stołowe - średnio 1370 USD, a ci, którym zależy na pokerze - 1760 USD.

Porównując kategorie wiekowe, loterie są nadmiernie reprezentowane wśród emerytów i innych osób starszych, które żyją oddzielnie od swoich dzieci; większość graczy na automatach do gier elektronicznych jest reprezentowana przez osoby pobierające świadczenia socjalne; zakłady sportowe obejmują przede wszystkim młodych ludzi mieszkających w dużych miastach i oddzielnie od rodziców; zakłady na wyścig to głównie mężczyźni o wysokich dochodach.

Tym, co sprawia, że hazard australijski jest tak wyjątkowy i niebezpieczny, jest fakt, że Australia jest prawdopodobnie jedynym krajem, w którym hazard jest uważany za stałą część kultury i rutynowego życia. Pokies są świetnym przykładem. Pokies są popularnymi australijskimi automatami do gier. Są niezwykle opłacalne dla operatorów i wyjątkowo szkodliwe dla zwykłych graczy.

Podczas gdy w większości jurysdykcji takie elektroniczne automaty do gier można znaleźć wyłącznie w kasynach stacjonarnych, w Australii są one dostępne dosłownie wszędzie - w pubach, hotelach, restauracjach, wielkich sklepach, a nawet klubach nocnych. Większość Australijczyków po prostu nie zdaje sobie sprawy z problemu. Uważają, że ogromna dostępność pokies jest dobrą praktyką na całym świecie.

DLACZEGO AUSTRALIANI TO NAJGORSZY GRACZE?

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione, Australijczycy są uważani za największych przegranych w świecie hazardu, i jest to fakt potwierdzony faktami i liczbami. Wyobraź sobie, że przeciętny gracz kasyna lub loterii traci około 1000 USD rocznie. Jest też wielu graczy, którzy nawet nie mrugną po przegraniu zakładu o wartości 1000 $. Z drugiej strony istnieje wielu graczy, którzy muszą zaciągać pożyczki, a nawet sprzedawać wszystko, co mają, aby pokryć swoje wydatki i straty związane z hazardem. Uzależnieni od hazardu rujnują rodziny i chcą tylko jednego - postawić zakład.

Właśnie dlatego rozgrywa się prawdziwa wojna między właścicielami firm związanych z hazardem a ludźmi, którzy w ogóle są przeciwni hazardowi. Obie strony starają się dotrzeć do rządu, który jest w stanie kontrolować hazard i radykalnie zmienić australijski rynek hazardowy. Co jednak rząd myśli o grach hazardowych? Czy uważa hazard za poważny problem? Czy może przyczynia się do rozwoju kasyn naziemnych i internetowych, które akceptują australijskich graczy? Przekonajmy się.

STOSUNEK RZĄDU AUSTRALIJSKIEGO DO GRY

Rząd Australii nigdy nie pomyślał o żadnych ograniczeniach hazardowych. Australijczycy nie wyobrażają sobie życia bez hazardu, aby zakaz hazardu oznaczałby zniszczenie historii narodu. Co więcej, stan australijski i lokalne władze uważają hazard za główne źródło dochodów.

Rządy starają się uregulować branżę hazardową, aby przychody tego kraju mogły stale rosnąć bez szkody dla operatorów kasyn, bukmacherów i innych firm związanych z hazardem. Na przykład, zgodnie z najnowszymi zmianami, gracze mogą teraz przechowywać do 5000 USD na swoich kontach w klubach hazardowych Nowej Południowej Walii, w porównaniu z poprzednim limitem wynoszącym tylko 200 USD. Zwiększono również maksymalną kwotę pieniężną, jaką gracze mogą otrzymać w gotówce, z 2 000 USD do 5 000 USD. Są to drobne zmiany, które nie nakładają żadnych ograniczeń ani podatków na operatorów gier hazardowych, ale zapewniają, że szczęśliwi gracze szybciej zwrócą swoje wygrane na automatach. Tak więc nie ma znaczenia, ilu graczy wygra lub przegra, rząd zawsze jest na szczycie.

Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięEliaszNowak - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności