Wiosenna alergia - jak sobie z nią radzić?
- Data:
- 29 marca 2019, 11:36
- Ocena:
Wiosenna alergia – jakie są jej objawy?
W przypadku niektórych osób alergia wiosenna może być precyzyjnym sygnałem, świadczącym o tym, że zima się kończy. Alergicy doświadczają w tym czasie serii nieprzyjemnym dolegliwości. Wśród nich można wymienić przede wszystkim wodnisty katar sienny, który poprzedzony jest kichaniem. Zazwyczaj tym dolegliwościom towarzyszy również swędzenia nosa.
Problemy alergików dopiero się jednak zaczynają. Należy tu wspomnieć jeszcze o drapaniu i uczuciu suchości w gardle. Często równolegle pojawia się kaszel. Kolejnym problemem jest łzawienie i swędzenie oczu, które może skończyć się zapaleniem spojówek. Alergeny przyczyniają się ponadto do osłabienia, bólu głowy, problemem ze snem, co wiąże się oczywiście ze znacznym obniżeniem samopoczucia.
Łatwo wspomniane objawy pomylić z klasycznym przeziębieniem, jednak w tym wypadku nie mamy do czynienia z gorączką. Czym jeszcze różni się alergia do przeziębienia? Trwa zdecydowanie dłużej niż tydzień. Takie nieprzyjemne objawy utrzymują się póki alergik ma kontakt z alergenem. Zazwyczaj sytuacja poprawia się po deszczu lub po przyjęciu odpowiednich leków.
Jakie legi na alergię wiosenną?
Przyczyną takich objawów jest nadmierne i nieuzasadnione wydzielanie histaminy. W takim przypadku warto więc stosować leki przeciwhistaminowe, które ograniczą te symptomy. Na szczęście współcześnie używane leki przeciwhistaminowe działają bardzo szybko i rzadko powodują jakiekolwiek objawy uboczne w postaci zmęczenia. Jednym z takich leków jest Clatra. Jej działanie oparte jest o bezpieczną substancję czynną, jaką jest bilkatyna. Ogranicza ona kichanie, katar czy łzawienie oczu, a także zapobiega pojawieniu się zapalenia spojówek. Jeśli pojawia się u nas pokrzywka lub świąd, to będzie ona również pomoc. Pełną ulotkę Clatry można sprawdzić na KtoMaLek.pl.
Domowe sposoby na alergię – jakie warto stosować?
W przypadku słabszych objawów alergii można również zastosować domowe sposoby. Bardzo dobrym przykładem jest między innym herbata z miętą i pokrzywą. Dlaczego to takie dobre rozwiązanie? Przecież pokrzywa kojarzy się przede wszystkim z poparzeniami. Okazuj się jednak, że zawiera również antyhistaminy, które ograniczają reakcje alergiczne w organizmie. Dlaczego więc jeszcze mięta? Jej działanie ogranicza wydzielanie się enzymów zapalnych.
Możemy również zastosować napój cytrusowy, który zawiera duże ilości witaminy c. Pomaga ona łagodzić objawy alergii i wzmacnia nasz organizm. Innym rozwiązaniem jest napar z rumianku, który obniża w sposób znaczący poziom histaminy. Warto ponadto stosować wszelkiego rodzaju inhalację, które oczyszczą nasze błony śluzowe.
kaziu11 - Ostatnie wpisy
-
Jak odbudować florę bakteryjną?
Data:2019-04-30 10:29więcej
-
Wiosenna alergia - jak sobie z nią radzić?
Data:2019-03-29 11:36więcej
-
Totolotek kod promocyjny
Data:2019-02-18 12:02więcej
-
Pzbuk kod bonusowy
Data:2019-02-18 11:55więcej
Komentarze