FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Loty w tunelu aerodynamicznym –...

Artykuły

Loty w tunelu aerodynamicznym – jak ze spadochronem, tylko taniej!

Od:
Redakcja 
Data:
20 maja 2016, 11:08
Ocena:
Ocena 0.00
Tunele aerodynamiczne kojarzą ci się tylko i wyłącznie z badaniami aerodynamiki? To jednak nie wszystko, ponieważ dzisiaj wykorzystywane są również jako wsparcie w treningach spadochroniarzy, ponieważ z ich pomocą można poczuć się jak podczas swobodnego spadania bez otwarcia czaszy spadochronowej. Ty też możesz doznać tych emocje lub podarować lot bliskiej osobie w prezencie!

Loty w tunelu aerodynamicznym, które określane są również jako bodyflying, są dostępne praktycznie dla każdego, kto chciałby poczuć na swojej skórze wiatr unoszący człowieka w powietrze. Aerotunele używane do tej dyscypliny mają specjalną pionową konstrukcję – są wyposażone w duży wentylator, który pozwala na generowanie strumienia powietrza kierowanego w górę z zawrotną prędkością dochodzącą nawet do 300 kilometrów na godzinę, dzięki czemu człowiek stojący na ażurowej platformie w tunelu jest w stanie unieść się nad jej powierzchnię.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Z lotów w tunelu aerodynamicznym bardzo często korzystają spadochroniarze, zarówno początkujący, jak i doświadczeni. Tunele są spore, dlatego też można organizować w nich również loty grupowe i ćwiczyć różnego rodzaju podniebne figury i ewolucje. Aerotunel to jednak nie tylko propozycja dla tych, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności przy skokach spadochronowych, ale dla każdego, kto ma ochotę na niezapomnianą rozrywkę.

To wyjątkowe przeżycie dla każdego, kto jeszcze nigdy nie skakał ze spadochronem – lot w tunelu doskonale imituje warunki podczas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej czasy spadochronowej. W przypadku skoku ze spadochronem czas swobodnego spadania trwa około 30-60 sekund zależnie od wysokości wyskoku, natomiast dla tunelu aerodynamicznego nawet 3 minuty, dlatego zabawy jest jeszcze więcej. To jeszcze nie wszystko, ponieważ w porównaniu ze skokami latanie w aerotunelu jest też tańsze.

Do przystąpienia do lotu nie potrzeba zasadniczo żadnego wcześniejszego przygotowania – należy tylko przejść krótkie przeszkolenie na miejscu, potem przebrać się w kombinezon i kask i od zaraz można spróbować swoich sił w aerotunelu. Nie trzeba przy tym obawiać się o swoje bezpieczeństwo – można oddychać normalnie, a nas przebiegiem całego wydarzenia czuwa doświadczony instruktor. Lot trwa w sumie około 1,5 minuty, ale najczęściej sesji tego rodzaju jest kilka, dlatego emocji będzie na pewno mnóstwo!

Gdzie można skorzystać z lotów w aerotunelu?

Jeżeli szukasz adrenaliny, znajdziesz ją w najnowocześniejszym aerotunelu w Polsce znajdującym się w Warszawie – to Flyspot, gdzie działa Profly, firma, która oferuje swoje usługi zarówno dla spadochroniarzy, jak i również osób, które ze spadochroniarstwem nie mają (być może, jeszcze) niczego wspólnego. Na miejscu można również organizować imprezy integracyjne i inne spotkania firmowe – na pewno zostaną zapamiętane na długi czas.

Ceny latania rozpoczynają się już od 249 złotych za 2 loty trwające razem 3 minuty. W przypadku wykupienia lotów dla większej liczby osób można otrzymać dodatkowe rabaty. Pełna oferta i formularz rezerwacji dostępne są pod adresem: https://profly.pl.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności