FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  3 miesjce Szymona Stachonia na...

Data:
10 sierpnia 2010, 11:57
Ocena:
Ocena 5.00
Niesamowite tricki wspaniali skaterzy i urodzinowy klimat w szwajcarskiej Bazylei! Nassim Guammaz, Dan Wileman, Phil Zwijsen i Ianire Elorriaga byli najlepsi w zakończonej, 10 edycji zawodów ESC.

Jednym z wymiataczy był młody wilk Gard Jenssen Hvaara z Norwegii, który z kategorii junior wszedł do finałów streetu i zajął 9-te miejsce.

Nassim Guammaz Foto: Nassim Guammaz

Axel Cruysbergh z Belgii, którego możcie zobaczyć na "Eating Cake with" na stronie Etnies Europe, zeszłoroczny zwycięzca minirampy i i streetu, zajął 3 miejsce w streecie.

2 był Kilian Heuberger z Niemiec, a zwycięzcą tegorocznych jubileuszowych mistrzostw Etnies, został Nassim Guammaz z Holandii robiąc wysokie back 360's z podwójnego seta.

Phil Zwijsen Foto: Phil Zwijsen

Best trick wygrał Dan Wileman.

Poza streetem, ośmiotysięczna widownia świętująca 10 rocznicę imprezy, mogła podziwiać najlepszego tego dnia Phila Zwijsena na mini rampie.

Freddy Austbo, który powrócił po serii kontuzji, zaskoczył naszego reprezentanta i zajął 2 miejsce. Szymon Stachoń był 3.

Ianire Elorriaga Foto: Ianire Elorriaga

Jam dziewcząt wygrała Ianire Elorriaga z Hiszpanii, dla której jest to już szóste zwycięstwo w dziesięcioletniej historii tych zawodów! 2 miejsce zajęła Aura Brédat z Belgii, 3 Candy Jacobs z Holandii.

W tegorocznych zawodach etnies ESC wzięło udział ponad 400 osób z 20 państw. Jak na jubileusz przystało, na środku skateparku była przeszkoda w kształcie urodzinowego tortu a organizator Oli Bürgin był przebrany za klauna.

Juniorzy na etnies ESC 2010 Foto: Juniorzy na etnies ESC 2010