FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Tanner Hall wraca do jazdy

Artykuły

Tanner Hall wraca do jazdy

Od:
Redakcja 
Data:
30 lipca 2010, 15:02
Ocena:
Ocena 5.00

Po 13 miesiącach rehabilitacji Tanner Hall, jedna z ikon współczesnego narciarstwa, powraca na stoki.

Wiosną 2009 roku Hall doznał poważnych złamań obu kolan podczas sesji filmowej na skoczni zbudowanej specjalnie dla wytwórni Teton Gravity Research. Po ponad roku ciężkiej pracy Tanner stanął na nartach by wziąć udział w tygodniu Armada Skis na obozie Windells w Mt. Hood w USA.

Tanner Hall jest jedną z ikon współczesnego sportu. W wieku 16 lat odnosił sukcesy w jeździe po muldach - dyscyplinie narciarstwa dowolnego od lat wpisanej do programu Igrzysk Olimpijskich. Jednak uwagę młodego zawodnika przyciągnął w tym czasie szybko rozwijający się freeskiing. Kiedy w 1999 roku Tanner poświęcił się całkowicie nowej dyscyplinie i od razu znalazł się w międzynarodowej czołówce. W ciągu kilkunastu lat wygrał większość najważniejszych imprez freeskiingowych na świecie i do dzisiaj pozostaje najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii zimowych igrzysk sportów akcji - WINTER X-GAMES.

Tym co sprawiło, że Hall zyskał miano ikony freeskiingu jest wpływ jaki wywarł i nadal wywiera na rozwój tego sportu. Sposób, w jaki wykonuje najtrudniejsze ewolucje jest definicją stylu dla tysięcy młodych zawodników. Od lat wyznacza także kierunek rozwoju konkurencji Half-Pipe, o której włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich w Sochi w 2014 roku wnioskowała niedawno Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Tanner Hall pozostaje inspiracją dla środowiska narciarzy na całym świecie. Już po raz drugi wraca do kariery po bardzo poważnej kontuzji. O historii tego niezwykle utalentowanego 26 latka opowiada film dokumentalny "Like a Lion" w reżyserii Erica Iberga, którego premierę przewidziano na jesień 2010 roku.

Dostępne w kategoriach

freeskiing snow sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • dziuba
  od:
  Użytkownik usunięty
  data
  6 sierpnia 2010, 01:42
  widzialam goooooo :DDDD

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności