FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  I Etap zakończony – najlepsi...

Artykuły

I Etap zakończony – najlepsi będą się ścigać na Placu Trzech Krzyży w Warszawie

Od:
alik 
Data:
21 lipca 2010, 18:31
Ocena:
Ocena 5.00
Red Bull As w karcie, 1 maja – 4 września 2010

Zakończył się pierwszy etap programu Red Bull As w Karcie, w ramach którego każdy, kto od 1 maja do 18 lipca zgłosił się na jeden z wybranych torów gokartowych, mógł wykręcić najlepszy czas i wziąć udział w projekcie. Kolejny etap to regionalne finały, które wyłonią finalistów programu. Finałowe starcie i możliwość rywalizacji na ulicznym torze z kierowcą Formuły 1 - Markiem Webberem odbędzie się 4 września na warszawskim Placu Trzech Krzyży.

18 lipca zakończył się I etap programu Red Bull As w Karcie, który wyłonił 131 najlepszych amatorskich kierowców kartingowych w Polsce. Zawodnicy ci wezmą udział w kolejnym etapie projektu - w ramach którego w sierpniu odbędą się cztery finały regionalne w Sopocie, Starym Kisielinie (k. Zielonej Góry) oraz dwie edycje w Radomiu. Sześciu najlepszych zawodników z każdego finału awansuje do głównego starcia w Warszawie, które 4 września odbędzie się na stołecznym Placu Trzech Krzyży.

„Pierwszy etap programu Red Bull As w Karcie pozytywnie nas zaskoczył. Ogromna ilość zgłoszeń i bardzo dobre czasy wykręcane na lokalnych torach, sprawiają że rywalizacja w finałach regionalnych na pewno będzie zacięta." - powiedział Maurycy Kochański, dyrektor sportowy programu Red Bull As w Karcie.

Red Bull As w Karcie Foto: Red Bull As w Karcie

Regionalne finały Red Bull As w Karcie:

  • 7 sierpnia - Sopot, Kartcenter, ul. 3 maja - finał dla zawodników z Polski północno-zachodniej
  • 14 sierpnia - Stary Kisielin k. Zielonej Góry, WallraV Race Center, ul. Zatorze 1 - finał dla zawodników z Polski południowo-zachodniej.
  • 21 sierpnia - Radom, Moto Akademia, ul. Warszawska 17/21 - finał dla zawodników z Polski południowo-wschodniej
  • 22 sierpnia - Radom, Moto Akademia, ul. Warszawska 17/21 - finał dla zawodników z Polski północno-wschodniej

4 września stolicę czekają wielkie emocje związane z finałem programu - najlepsi z najlepszych odbędą jazdy testowe i kwalifikacje, po czym zmierzą się w wyścigu na ulicznym torze. Zgromadzona publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności Marka Webbera za kierownicą bolidu Red Bull Racing.

***

Red Bull As w Karcie to kilkuetapowy program, który trwa od 1 maja do 4 września i obejmuje najlepsze tory gokartowe w Polsce. Ta jedyna w swoim rodzaju rywalizacja umożliwia każdemu powyżej 12. roku życia i spełniającemu wymogi regulaminowe bezpośrednią rywalizację z kierowcą Red Bull Racing.

Dostępne w kategoriach

auto moto sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności