FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Bądź nowoczesny, bądź eko –...

Artykuły

Bądź nowoczesny, bądź eko – podstaw na fotowoltaikę!

Od:
Redakcja 
Data:
24 sierpnia 2022, 14:26
Ocena:
Ocena 0.00
Zalet fotowoltaiki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać ani przypominać. Nie od dziś wiadomo, że jest to rozwiązanie, które niesie za sobą całe morze korzyści – od tych finansowych, po ekologiczne. Czerpanie energii wprost ze słońca to najlepszy sposób na to, aby w szybki i łatwy sposób polepszyć jakość swojego życia, uniezależnić się od dostawcy prądu i stać samowystarczalnym.

Jak dobrać wielkość i moc fotowoltaiki do swoich potrzeb?

Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie osoby planujące własną fotowoltaikę, jest kwestia jej odpowiedniego umiejscowienia, wielkości całej instalacji oraz mocy, którą generuje. Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne, choć na ogół takie mamy pierwsze skojarzenie, wcale nie muszą być montowane wyłącznie na dachach domów, firm, czy innych budynkach użyteczności publicznej. Istnieje także możliwość kładzenia ich bezpośrednio na gruncie – w gospodarstwach rolnych, na polach i terenach zielonych.

Najkorzystniejsze miejsce na tego typu instalacje to oczywiście kierunek południowy – to tam w ciągu całego dnia słońce świeci najmocniej i najdłużej. Rzecz jasna o wiele lepszą efektywność będzie miała fotowoltaika w miesiącach ciepłych. Ewentualne nadwyżki mogą być jednak zarówno przechowywane do późniejszego wykorzystania w chłodniejszej części roku, jak i odsprzedawane do sieci energetycznej. Ilość paneli oraz moc falownika należy obliczyć kierując się faktycznym zapotrzebowaniem danej rodziny, czy przedsiębiorstwa.

Najlepiej w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Fotowoltaika od Wasta Pure Energy to sprawdzone miejsce, cieszące się szacunkiem i zaufaniem ogromnego grona usatysfakcjonowanych klientów, którzy do tej pory skorzystali z ich usług.

Kto najczęściej stawia na fotowoltaikę?

Coraz chętnie z tego typu rozwiązań korzystają nie tylko prywatni użytkownicy i posiadacze domów jednorodzinnych, ale także przedsiębiorcy, biznesmeni, właściciele większych i mniejszych firm. Co ciekawe, panele fotowoltaiczne mogą nawet stanowić ciekawy i wyjątkowy element ozdobny. Dziś nikogo już nie dziwi ich charakterystyczny wygląd oraz obecność na dachach, czy gruntach.

Instalacje fotowoltaiczne można spotkać także na budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych, galeriach, a nawet dachach autobusów! To wspaniały krok w stronę nowoczesnych inwestycji oraz ukłon w kierunku ochrony środowiska. Czy jednak fotowoltaika jest bezpieczna i nie niesie ze sobą żadnych „skutków ubocznych”? Fotowoltaika nie wywołuje żadnych zagrożeń dla zdrowia, nie generuje także hałasu, zatem w żaden sposób nie przeszkadza w codziennym życiu. Nie szkodzi ani ludziom, ani zwierzętom. Ryzyko jej ewentualnego zapalenia się jest naprawdę minimalne, wręcz żadne.

Czy można jakoś zredukować koszty?

Nie da się ukryć, że fotowoltaika to spora inwestycja. Na szczęście początkowe koszty można znacząco obniżyć! Przez cały czas prężnie działają różnego rodzaju programy rządowe i unijne, dotacje i dofinansowania. Co ciekawe, tego typu przedsięwzięcia nie trzeba także koniecznie finansować ze środków własnych – ciekawą alternatywą mogą być korzystne oferty kredytowania, bądź też wzięcia fotowoltaiki w leasing. Warto zainteresować się także zakupem dodatkowej pompy ciepła, co pozwoli na jeszcze większą niezależność i oszczędność finansową w przyszłości. Cała inwestycja zwraca się po kilku pierwszych latach, a może posłużyć nawet na kolejne 30! Fotowoltaika jest także praktycznie bezobsługowa, nie wymaga nakładów czasu, energii, czy dodatkowych kosztów.

źródło zdjęć: freepik.com

Dostępne w kategoriach

hi-tech music sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności