FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Niszowe odmiany narciarstwa - jakie...

Artykuły

Niszowe odmiany narciarstwa - jakie narty wybrać?

Od:
Redakcja 
Data:
27 maja 2022, 14:55
Ocena:
Ocena 0.00

Narciarstwo jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportów zimowych. Zjazd po ubitym śenidu bądź świeżym puchu to wspaniała przygoda i może być równocześnie przygodą bardzo bezpieczną, jak i niezwykle ekstremalną. Warto jednak wiedzieć, że istnieje znacznie więcej odmian narciarstwa, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Każda z tych odmian charakteryzuje się innym rodzajem sprzętu. Jakie są odmiany narciarstwa i nart? Czym warto się zainteresować?

1. Odmiany narciarstwa - co możesz robić na nartach?

2. Skitury - co wyróżnia narty skiturowe?

3. Freeride - czy narty zjazdowe sprawdzą się w jeździe poza szlakami?

4. Inne dziedziny sportów zimowych - inne style zjazdu w głębokim śniegu i nie tylko

5. Narty skitourowe i inne - gdzie można je znaleźć?

Odmiany narciarstwa - co możesz robić na nartach?

Różne są odmiany narciarstwa. Oprócz tej najpopularniejszej, popularnej w kurortach górskich można także wymienić opcję skitur. Jest to rodzaj który łączy w sobie zarówno zjazdy na nartach jak i turystykę górską. Narciarstwo freestylowe polega na zjeździe po trasach wykonując przy tym jak najefektywniejsze tricki - jest to osobna dyscyplina sportowa, której rozgrywki można zobaczyć nawet na Igrzyskach Olimpijskich. Można jeszcze wyróżnić narciarstwo freeride, które polega na tym że jeździ się poza wyznaczonymi trasami w świeżym puchu zimowym. 

Skitury - co wyróżnia narty skiturowe?

Narty skiturowe przydadzą się wszystkim tym, którzy nie tylko chcą pozjeżdżać na szlakach, ale również pozwiedzać piękne góry. Za ich pomocą można z równą łatwością zsunąć się ze szlaku, jak i podejść w górę. Pozwala to na zwiedzanie różnych miejsc, zarówno tych łatwiej jak i trudniej dostępnych. Dla jednych może być to równoznaczne z ekstremalną dyscypliną sportową, prawda jest jednak taka, że każdy odbiera tę dyscyplinę inaczej. 

Freeride - czy narty zjazdowe sprawdzą się w jeździe poza szlakami?

Narty freeride nadają się do dyscypliny sportowej, która również nazywana jest freeride. Jak sama nazwa wskazuje, jest to styl, który pozwala na dużą wolność - nie jest uprawiany na szlakach turystycznych, wręcz przeciwnie, zjazdy wykonywane są poza szlakami, w głębokim, świeżym śniegu. To jest dopiero sport ekstremalny! Doskonale sprawdzi się u tych osób, które nie boją się podejmować ryzyka i chcą odkrywać nowe miejsca, w których nie ma ludzi czy wciągników, które znowu wwiozłyby człowieka na samą górę. 

Inne dziedziny sportów zimowych - inne style zjazdu w głębokim śniegu i nie tylko

Narty Freestyle przydadzą się do freestylu - jest to dyscyplina dla osób mających żyłkę sportowca, które jednocześnie chcą się pochwalić trickami jakie są w stanie zrobić. Freestyle to tak naprawdę wiele odmian - kilka z nich jest widzianych nawet na Igrzyskach Olimpijskich. Polegają one najczęściej na tym, że w trakcie tradycyjnego zjazdu robi się różne, często niebezpieczne, tricki. W ten sposób urozmaica się cały zjazd i sprawia, że jest on bardziej widowiskowy. 

Narty skitourowe i inne - gdzie można je znaleźć?

Narty Majesty - gdzie szukać dobrych nart, które sprawdzą ci się nie tylko podczas tradycyjnych zjazdów, ale również gdy będziesz chciał zająć się inną, bardziej niszową odmianą narciarstwa? Jeżeli szukasz nart dobrej jakości to zdecydowanie warto abyś poszukał ich przez internet. Będziesz wtedy mógł zaznajomić się ze specyfikacją każdego modelu, jaki wyda ci się ciekawy i wart wypróbowania. A gdy będziesz mieć jakieś problemy czy pytania, zawsze będziesz mógł wysłać zapytanie do profesjonalistów. 

Dostępne w kategoriach

freeskiing sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności