FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Jak wybrać ubezpieczenie...

Artykuły

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie - 5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę

Od:
Redakcja 
Data:
14 grudnia 2021, 16:26
Ocena:
Ocena 5.00

Zimowe miesiące przynoszą ze sobą nie tylko krótsze i chłodniejsze dni, ale przede wszystkim jest to czas szczególnie wyczekiwany przez miłośników zimowych sportów. Pokryte śniegiem stoki przyciągają narciarzy jak magnez, a chłód nadaje wędrówkom wyjątkowy klimat, zwłaszcza jeśli wybieramy się w góry. Zanim jednak dasz się porwać zimowym wojażom, zadbaj o to bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli na beztroskie spędzanie czasu w trakcie ferii, bez obaw o ewentualne koszty leczenia.

Pokrycie kosztów leczenia - zakres i suma ubezpieczenia

Białe szaleństwo na stokach narciarskich jest równie satysfakcjonujące co kontuzjogenne. Podczas szusowania nawet na najpiękniejszych i stosunkowo bezpiecznych stokach łatwo o wypadek, zwłaszcza dla niedoświadczonych osób. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie na narty, które zapewni pokrycie kosztów leczenia w razie kontuzji. Ubezpieczenia narciarskie dostępne na przykład na stronie https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-itravel-na-narty-i-snowboard.htm często obejmują zarówno narty i snowboard, więc nie musisz ograniczać swojego wyboru podczas wyjazdu. Ubezpieczenie narciarskie to także pokrycie kosztów transportu do najbliższej placówki medycznej oraz ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków nie tylko na stoku.

Twój sprzęt równie bezpieczny jak Ty - ubezpieczenie bagażu

W zakres ubezpieczenia narciarskiego od https://tueuropa.pl/ wchodzi również ochrona sprzętu sportowego, którego używasz w trakcie wyjazdu. Sporty wysokiego ryzyka niosą bowiem ze sobą zagrożenia nie tylko dla zdrowia, ale też możliwość uszkodzenia bądź zniszczenia, często nie najtańszego, wyposażenia. Ubezpieczenie sprzętu sportowego to gwarancja zwrotu kosztów w przypadku zarówno zniszczenia, jak kradzieży ubezpieczonych przedmiotów. Dzięki ochronie ubezpieczenia turystycznego możesz mieć pewność, że Twój sprzęt sportowy jest chroniony tak samo, jak Ty.

Ubezpieczenie podróżne - gwarancja w niepewnych czasach

Ubezpieczenie turystyczne jest dobrym wyborem, jeśli planujesz wyjazd na narty za granicę. Optymalna polisa narciarska obejmuje bowiem nie tylko ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku, ale uwzględnia sytuację pandemiczną. Ubezpieczenie związane z Covid-19 może uwzględniać dwie możliwości:

 • zachorowanie na koronawirusa podczas podróży
 • trudności związane z obowiązkiem kwarantanny

Do zakresu ochrony należy między innymi organizacja transportu powrotnego w razie choroby, pokrycie kosztów zakwaterowania podczas kwarantanny oraz ubezpieczenie kosztów leczenia.

Ubezpieczenie narciarskie - warunki i klauzule

Czasami ubezpieczenia na narty posiadają wiele ograniczeń, sprawiających, że wypłata odszkodowania staje się niemożliwa. Dlatego przeglądając oferty ubezpieczeń, warto wybrać taką polisę narciarską, która w swoich ogólnych warunkach ubezpieczenia nie posiada kruczków prawnych. Ubezpieczenia turystyczne często posiadają na przykład klauzulę alkoholową, która uniemożliwia ochronę osób, które doznały wypadku pod wpływem alkoholu. Dlatego warto kupić ubezpieczenie, które w swojej polisie narciarskiej nie ma takiego zapisu. Korzystne ubezpieczenia pokrywają też koszty transportu medycznego i leczenia, jeśli masz zdiagnozowane choroby przewlekłe, których objawy nasiliły się podczas wyjazdu.

Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie narciarskie?

Zanim dojdzie do zakupu ubezpieczenia, warto znać dokładne warunki i moment rozpoczęcia polisy. Często ochrona rozpoczyna się jeszcze przed przybyciem do miejsca docelowego i uwzględnia ewentualne opóźnienie samolotu. W takim przypadku możesz otrzymać zwrot kosztów poniesionych z własnych środków na zakup produktów pierwszej potrzeby. Ubezpieczeniem objęte są również osoby, które nie nawykły do uprawiania sportów zimowych. W skład polisy wchodzi amatorskie uprawianie sportu, co obejmuje sporty ekstremalne zarówno zimą jak i latem. W takim przypadku szczególnie ważna jest pewność, że w razie wypadku otrzymasz pomoc w postaci akcji ratowniczej.

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie?

Podsumowując, zanim zdecydujesz się na uprawianie sportów zimowych za granicą, warto kupić ubezpieczenie narciarskie. Powstaje tu jednak istotne pytanie - ile kosztuje ubezpieczenie? Najczęściej nie są to duże kwoty i zaczynają się już od kilku złotych za osobę na każdy dzień podróży. Jeśli jednak w życiu prywatnym zajmujesz się uprawianiem sportów zimowych jedynie amatorsko, najtańsze ubezpieczenie nie zawsze będzie dobrym wyborem. Przed zakupem możesz sprawdzić porównywarki ubezpieczeń, które pokażą nie tylko cenę, ale również zakres polisy. Pamiętaj, że wyższa cena składki, to również wyższa suma ubezpieczenia co oznacza większe odszkodowanie. Istotne znaczenie przy ostatecznej cenie, jaką musisz zapłacić, ma oczywiście liczba ubezpieczonych osób - warto bowiem wykupić polisę dla całej rodziny. Jeśli potrzebujesz dodatkowych opcji ubezpieczenia, takich jakich jak OC lub ochrona bagażu, sprawdź czy ubezpieczyciel pozwala rozszerzyć zakres ochrony. Zwróć też uwagę, że w ramach polisy narciarskiej, koszty rezygnacji z wyjazdu mogą zostać Ci zwrócone.

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • schmidt.boris
  od:
  schmidt.boris
  data
  16 grudnia 2021, 13:24
  Mam urlop w styczniu i właśnie jedziemy ze znajomymi do Karpacza na narty. Powiem szczerze, że nigdy wcześniej nie myślałem żeby kupić ubezpieczenie narciarskie, ale teraz chyba to zrobię. Niby mam umowę o pracę, ale jako tako ubezpieczenia na życie nie mam. A o kontuzję na nartach nietrudno.

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności