FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Repliki karabinów snajperskich -...

Artykuły

Repliki karabinów snajperskich - spełnienie marzeń każdego "airsoftowca"

Od:
Redakcja 
Data:
3 września 2020, 18:00
Ocena:
Ocena 0.00
Zakup repliki karabinu snajperskiego to zwieńczenie wysiłków wielu airsoftowców. Świadczy to o jego doświadczeniu bojowym i niemal legendarnej celności. Co więc wybrać? Sprzęt gotowy do strzelania po wyjęciu z pudełka czy raczej solidną bazę do tuningu?

Jaką replikę karabinu snajperskiego wybrać? 

Snajper w ASG, podobnie jak w prawdziwych warunkach bojowych, czai się z dala od centrum działań bojowych. Niewidoczny dla nikogo, bezszelestnie przygotowuje się do oddania decydującego strzału. Najważniejsze narzędzia snajpera to celne oko i mocny karabinek snajperski.  Wybór karabinka snajperskiego, który będzie siać postrach w szeregach przeciwnej drużyny, nie jest rzeczą łatwą. Parametry repliki mają ogromne znaczenie dla powodzenia misji. Umiejętności maskowania się i bezbłędnego celowania nie wystarczą, gdy znajdujesz się na granicy zasięgu broni. Oczywiście na samym początku zabawy w airsoft nie trzeba przepłacać. W sklepie Gunfire można znaleźć solidne repliki za mniej niż 500 zł, które da się swobodnie tuningować.

Baza do tuningu

Zakup tego typu repliki karabinu snajperskiego należy dobrze przemyśleć. Jeśli wybierzesz słabej jakości bazę, inwestowanie w solidny tuning nie będzie miało większego sensu. Konieczna jest inwestycja w mocną podstawę, na której można dalej budować.

Dobry strzelec powinien być znawcą tematu i wiedzieć co nieco o tym, jak poprawić celność i zwiększyć prędkość pocisku na większych odległościach. A jeśli takowej wiedzy nie posiada, to konieczne będzie oddanie broni w ręce doświadczonego serwisanta. Tak czy inaczej, trzeba liczyć się z kosztami. 

Wybierając tego typu replikę karabinu snajperskiego, zwróć uwagę na to, z jakimi akcesoriami i częściami do tuningu jest ona kompatybilna. Wybór – zarówno replik, jak i części – jest ogromny, więc warto dobrze zapoznać się z kwestiami technicznymi, zanim podejmie się decyzję o zakupie. 

Sprężynowe karabiny snajperskie ASG

Sprężynowy karabin snajperski to bardzo dobra opcja dla tych, którzy chcą zająć pozycję z dala od drużyny i wspierać ją z ukrycia. W takim wypadku absolutnie nie warto inwestować w sprzęt uniwersalny. Tylko porządny sprężynowy karabin pozwoli nam rozwijać umiejętności strzelca wyborowego. Rozpiętość cenowa modeli jest spora, więc łatwo dopasować ją do swojego budżetu. Wybierając model dla siebie, musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania i mocną konstrukcję. Kluczowa będzie tutaj wytrzymałość na przeciążenia.

Poza możliwością dodania mocniejszych części, ważne jest również dopasowanie karabinu do swoich preferencji. Trzeba mieć świadomość tego, że nasza rola opierać się będzie na cierpliwym czekaniu na okazję do strzału, czasem przez wiele godzin. Dobrze zatem, jeśli karabin ma stopkę lub dwójnóg, na których można go stabilnie ustawić. Ważna jest też poduszka podpoliczkowa, która powinna zapewniać komfortowe oparcie. Strzelec wyborowy musi bowiem być ciągle skupiony na obserwacji terenu i oddać celny strzał, gdy tylko w zasięgu pojawi się cel.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności