FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Odchudzaj się zdrowo – korzystaj...

Artykuły

Odchudzaj się zdrowo – korzystaj z naturalnych produktów

Od:
Redakcja 
Data:
19 maja 2020, 09:52
Ocena:
Ocena 0.00

Zdrowe odżywianie – ciągle się o nim mówi, a jednak wydajemy się wiedzieć wciąż zbyt mało. Jedno jest pewne. Jeśli zależy nam na odchudzaniu w sposób zdrowy, musimy zmienić styl życia i jadłospis na stałe, a do tego potrzebne są naturalne produkty. Sprawdzamy, dla jakich artykułów warto znaleźć miejsce w codziennym jadłospisie, aby zdrowo się odchudzać.

Picie wody i naparów ziołowych

Niezależnie od trybu życia, wykonywanej pracy czy podejmowanej diety, nie możemy zapominać o nawadnianiu. Około 1,5-2 litry niegazowanej wody dziennie to konieczność. Ilość ta zwiększa się w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Więcej wody musimy wypijać, gdy uprawiamy sport. Intensywne treningi mogą być przyczynkiem do uzupełniania wody w organizmie, nawet na poziomie kilku litrów dziennie. Tu jednak warto poradzić się specjalisty, ile, kiedy i jak pić, aby faktycznie żyć zdrowo.

Jak woda i herbatki ziołowe wpływają na odchudzanie? Ich zasługą jest wypłukiwanie z organizmu nagromadzonych toksyn. Wspomagają oczyszczanie, choć oczywiste jest, że bez wartościowych posiłków i aktywności fizycznej, samo picie wody czy ziół na niewiele się zda. Herbatki i różnego rodzaju napary ziołowe to dobra alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za piciem tylko wody. W ten sposób można również urozmaicić swoją dietę oraz wspomóc organizm w zwalczaniu rozmaitych przypadłości. Wszystko zależy od tego, z czym się zmagamy i jakich efektów oczekujemy. Poszczególne zioła oferują bowiem inny skład, a co za tym idzie, określone właściwości.

Kolejna propozycja, jeśli skupiamy się na napojach, to soki z aloesu. Znajdziemy je w sklepie NajlepszyAloes.pl. Aloes to sukulent. W miąższu jego liści znajdujemy mnóstwo wody, ale i sporo składników mineralnych, których nasz organizm potrzebuje. Aloes przyspiesza metabolizm, a pojawia się coraz więcej doniesień, że wewnątrz jego liści zawarte są związki aktywne, które sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej. Roślina ta usprawnia ponadto trawienie, obniża poziom glukozy we krwi oraz zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie.

Naturalne produkty, czyli jakie?

Rynek jest pełen produktów eko, bio, wege, naturalnych. Skąd mieć pewność, że te określenia są adekwatne do ich jakości, źródła pochodzenia oraz składu, a nie stanowią jedynie marketingowej zachęty? Klienci muszą się skupić na czytaniu wszystkich informacji zawartych na opakowaniach wybieranych produktów, nie tylko na składzie, choć on powinien każdego kupującego interesować w pierwszej kolejności.

Warto uwzględniać kaloryczność wybieranych produktów, przyglądać się, czy na opakowaniach zostały umieszczone certyfikaty lub znaki potwierdzające, że są to artykuły eko, bio, wege bądź inne. Nie należy nabierać się na zamienniki – tłuszczów czy cukrów. Zdecydowanie produkty light nie oznaczają mniejszej kaloryczności i naturalności, za to dostarczają substancji, które najczęściej nie mają żadnej wartości.

Jeśli interesuje nas zdrowe odchudzanie, zadbajmy o wybór naturalnych produktów – ze sprawdzonych źródeł (na przykład sklepów internetowych) bądź kupując w polecanych punktach, o których mamy wiedzę, skąd pochodzą, w jaki sposób są produkowane, przechowywane i dostarczane wszystkie produkty spożywcze.

Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności