FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Jak dobrać deskę snowboardową do...

Artykuły

Jak dobrać deskę snowboardową do swojego stylu jazdy?

Od:
Redakcja 
Data:
19 grudnia 2019, 09:04
Ocena:
Ocena 0.00

Snowboard jest niezwykle ciekawym sportem zimowym, którym pasjonuje się coraz więcej osób. Zakup deski snowboardowej przynosi czasem trudności osobie zainteresowanej, gdyż rynek oferuje nam ogromną liczbę rozmaitych produktów. Produkty te natomiast różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale także elastycznością i przeznaczeniem. Pierwszym krokiem powinno być zatem określenie jaki styl jazdy nas interesuje, jaką trasę chcemy zazwyczaj pokonywać i czego oczekujemy od naszej deski snowboardowej. Zastanówmy się więc jakie style jazdy można wyróżnić w snowboardzie i jakie deski są dla nich odpowiednie.

All Mountain – uniwersalność i łatwość w użytkowaniu

All mountain, czyli inaczej cała góra to najbardziej ogólny styl jazdy. Tutaj nie wybieramy jednej trasy – czasami mamy ochotę na spokojne zjazdy z rodziną na przygotowanym stoku, a czasem wolimy wybrać się na poznawanie nowych terenów w puchu. Deski snowboardowe przeznaczone do all mountain są najczęściej wybieranym typem. Łatwo je wprowadzić w skręt, przy czym nie wymagają od nas zbytniego wysiłku, dlatego też są doskonałym wyborem dla snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania.

Freestyle dostarcza adrenaliny i umożliwia ciągły rozwój

Freestyle to styl jazdy, który cieszy się dużą popularnością, polega na pokonywaniu przeszkód poprzez wykonywanie rozmaitych skoków. Najczęściej sportowcy uprawiają go w specjalnych snowparkach, gdzie umiejscowione są rampy czy boxy, po których można się ślizgać, wskakiwać czy zeskakiwać. Liczy się tutaj przede wszystkim wyobraźnia i pomysłowość danej osoby, umożliwiając rozwój poprzez naukę coraz to nowszych oraz trudniejszych ewolucji. Deski snowboardowe do freestyle są miękkie, lekkie i poręczne, co jest pomocne w wykonywaniu rozmaitych trików, a także posiadają symetryczny kształt czyli przód i tył deski cechuje ta samą długość.

Jak dobrać deskę snowboardową do swojego stylu jazdy Foto: Jak dobrać deskę snowboardową do swojego stylu jazdy

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Freeride – dynamika i poczucie wolności

Freeride jest stylem jazdy odpowiednim dla osób, które lubią duże prędkości oraz bardziej dynamiczny i agresywny sposób poruszania się na desce. Jest on idealny dla sportowców wybierających jazdę poza trasami, nieprzetartymi ścieżkami po puszystym śniegu oraz na oblodzonych stokach. Deski przeznaczone do tego typu jazdy są twardsze, znacznie sztywniejsze od tych do freestyle i posiadają inny kształt. Najczęściej występują w kształcie directional. Poza tym, deski dedykowane do tego rodzaju jazdy powinny być dłuższe od standardowych.

Freecarve – przede wszystkim liczy się prędkość

Freecarve jest dedykowany osobom, które preferują duże prędkości i jest to z całą pewnością zaawansowany styl jazdy. Polega on na dużym wychyleniu, podpierając się dłonią o śnieg w trakcie skręcania, przy znikomej przyczepności. Jazda tego rodzaju odbywa się na szerokim i dobrze wygładzonym, stromym stoku. Deski snowboardowe w tym przypadku są zazwyczaj dłuższe, węższe, a także twardsze (co umożliwia jazdę na twardym, oblodzonym podłożu) od desek dedykowanych do pozostałych stylów jazdy. Tego typu deski są kierunkowe, czyli można nimi jeździć tylko w jedną stronę.

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup sprzęt i odzież w sklepie online -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dostępne w kategoriach

snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności