FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Wakacje w raju - Malediwy, Seszele...

Artykuły

Wakacje w raju - Malediwy, Seszele czy Mauritius?

Od:
Redakcja 
Data:
4 listopada 2019, 09:45
Ocena:
Ocena 0.00
Wiele osób decydując się na wyjazd wakacyjny, wybiera dalekie kierunki. Wakacje w ciepłych krajach są bardzo popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim można mieć blisko stu procentową pewność, że pogoda będzie odpowiednia. Jadąc nad Polskie morze, nawet w szczycie sezonu trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia opadów czy brzydkiej pogody uniemożliwiającej plażowanie. Wyjeżdżając na Malediwy, Seszele lub Mauritius, można też zapoznać się z inną kulturą, skosztować miejscowych smakołyków, czy zwiedzić ciekawe zabytki.

Wakacje na Malediwach

Malediwy to miejsce, o którym marzy wiele osób. Kojarzy się ono przede wszystkim z czystymi, jasnymi plażami, przejrzystą, turkusową wodą, zachwycającą rafą koralową i przepięknymi, zapierającymi dech w piersiach widokami. Raj ten znajduje się w samym sercu Oceanu Indyjskiego. W jego skład wchodzi aż 1200 niezbyt dużych wysepek. 

Malediwy wycieczki przede wszystkim powinny się wiązać z zobaczeniem zachwycających plaż. W dzień wyglądają one, jakby były pokryte zwykłym, białym śniegiem. Natomiast po zmroku mienią się niczym gwiezdny pył. Widok jest naprawdę bajeczny! Kolejną zaletą są przepiękne rafy koralowe. Osoby, które uwielbiają nurkować, z pewnością poczują się jak w niebie. Można poobserwować koniki morskie, rekiny i żółwie. Warunki do nurkowania przez cały rok. 

Na Malediwach można liczyć na błogi spokój! Rząd wprowadził całkowity zakaz hałasu. Nie ma także możliwości, żeby na wyspach przebywało więcej turystów, niż świadczą o tym limity. Dzięki temu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby błogo wylegiwać się na plaży i słuchać szumu oceanu. 

Wakacje na Seszelach

Kolejnym popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw są Seszele. Charakteryzują się one przede wszystkim niesłychanym bogactwem przyrody. Na wyspie mieszka, aż 75 endemicznych gatunków zwierząt i roślin. Panuje tam także niezwykła równowaga pomiędzy ekologią i turystykom. Z uwagi na to, że konieczne jest zapewnienie dogodnych warunków dla roślin i zwierząt, prawo budowlane w tamtym rejonie jest bardzo restrykcyjne. Nie można np. stawiać budynków, które będą dominowały w krajobrazie. Dzięki temu turyści mogę się cieszyć pięknymi krajobrazami niezepsutymi przez duże hotele czy wieżowce. W pobliżu plaż, w ogóle nie znajdują się żadne budynki. Dzięki temu turystyka w żaden sposób nie koliduje z naturą. 

Na Seszelach panują bardzo atrakcyjne warunki klimatyczne. Amplituda roczna jest bardzo niewielka, dlatego z powodzeniem można się tam udać na wakacje o każdej porze roku. Jednak najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jest okres pomiędzy październikiem a marcem. 

Wakacje na Mauritiusie

Ostatnim rajskim kierunkiem, który warto omówić, jest Mauritius. Jego niezaprzeczalną zaletą są fantastyczne plaże. Osoby, które lubią odpoczywać opalając się na plaży, z pewnością docenią urokliwe wybrzeże. Piasek jest bardzo ciepły i przede wszystkim czysty. Kolejną atrakcją wyspy jest natura. Wygasły wulkan i rozległe lasy, prezentują się pięknie i są naturalnym środowiskiem wielu gatunków zwierząt i roślin. W wolnym czasie można także udać się do ogrodu botanicznego, aby nacieszyć się widokiem egzotycznych okazów. 

Będąc na Mauritiusiem nie sposób przejść obojętnie obok zachwycających wodospadów. Na szczególną uwagę zasługuje Wodospad Chamarel. Prezentuje się on wspaniale. 

Wakacje w ciepłym raju to marzenie wielu ludzi. Zarówno wyjazd na Malediwy, Seszele czy Mauritius wiąże się z wieloma zaletami i z pewnością będzie niezapomniany! Każdy, kto choć raz odwiedził którąś z wysp, chętnie na nią wraca. Wakacje w raju to nie tylko perspektywa spędzania dni na ciepłej i czystej plaży, czy pływania w ocenie. To także, możliwość zobaczenia różnych gatunków roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku, czy zapoznanie się z obcą kulturą.

Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności